• یکشنبه , ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

٧خاصیت آب هندوانه

٧خاصیت آب هندوانه:هندوانه از میوه های تابستانی بسیار خوبی است  که برای حفظ میزان آب  بدن بسیار مفید است .

در اینجا چند مزایای آب هندوانه را برای شما بیان میکنیم:

۱ آب هندوانه کالری کمی دارد
آیا  در میان وعده های تنقلات  می خورید ؟آیا در اواخر  شب گرسنه می شوید ؟ جایگزینی این مواد غذایی  با آب هندوانه و بدون شکر ؛ کالری بسیار کمی دارد . برای مبتلایان به کلسترول خوب است چربی ندارد و معده را پر میکند.

۲ به  درد عضلانی و خستگی کمک میکند
تحقیقات اخیر نشان داده است که آب هندوانه  برای درمان کوفتگی عضلانی  پس از ورزش در سالن ورزش  بسیار خوب است  .   ضربان قلب پس از ورزش   را ؛ثابت نگه میدارد  خستگی عضلانی را کاهش می دهد . وقتی هندوانه قبل از ورزش مصرف می شود،  برای تسکین عروق خونی و بهبود گردش خون  مفید است .  دارای یک اسید آمینه به نام ال سیترولین است .  بدن سیترولین را از هندوانه  بطور طبیعی دریافت میکند.

۳ آب هندوانه سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است
آب هندوانه سرشار از  مواد معدنی و ویتامین های غنی است ،  همچنین سرشار از ویتامین A، B، C ، پتاسیم ، آهن ، کلسیم ، منگنز، روی ، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی است . داشتن یک لیوان آب هندوانه برای صبحانه ، یک راه خوب برای ارضای بسیاری از نیازهای تغذیه ای شما است.

۴ برای بیماری های قلبی و عروقی خوب  است
اگر شما یک ناراحتی قلبی دارید  مطمئن شوید که برای  حفظ سلامت قلب و عروق خوب است، باید بیشتر آب هندوانه مصرف می کند. آب هندوانه  شامل یک آنتی اکسیدان به نام لیکوپن است که التهاب رگ های خونی که منجر به سکته قلبی را کاهش می دهد . همچنین کاهش فشار خون بالا و دیابت است

۵ از سرطان پیشگیری میکند
مطالعات ثابت میکند که آب هندوانه می تواند از سرطان پیشگیری کند  ،   کارشناسان هنوز هم  مصرف این میوه را توصیه میکنند . به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها است که  با اثرات مخرب مبارزه میکند، آب هندوانه ممکن است به سرطانهای مختلف از جمله سرطان پروستات و سرطان روده بزرگ جلوگیری  کند.

۶  انرژی زا است

بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند نوشیدن آب هندوانه درصبحانه  می تواند انرژی دهنده باشد . قند طبیعی و محتوای آب بالا در آب هندوانه  نیازهای انرژی را در طول روز برطرف میکند .  ، داشتن یک لیوان آب هندوانه  برای بدن بسیار منفعت دارد

۷  آب هندوانه  استخوان هارا محکم میکند

آب هندوانه برای جلوگیری از بسیاری از بیماری های مربوط به استخوان از جمله انواع مختلف  ورم مفاصل  خوب است. از آنجا که حاوی کلسیم است  ، می تواند به تقویت ساختار استخوان ها کمک کند.

مطالب مشابه

?>