• پنج شنبه , ۳ تیر ۱۴۰۰

نان سفید ، شیرینی‌های با آرد سفید و برنج، باعث میشود شما جوش‌ بزنید

نان سفید ، شیرینی‌های با آرد سفید  و برنج، باعث میشود شما جوش‌ بزنید:قبل از اینکه سراغ داروهایی بروید که با تغییر وضعیت هورمونی بدنتان، مانع جوش‌جوشی‌شدنتان می‌شوند، نگاهی به رژیم غذایی‌تان بیندازید.

نان به‌خصوص نان سفید و شیرینی‌هایی که با آرد سفید درست می‌شوند، شما را جوش‌جوشی می‌کند. محققان می‌گویند، مصرف موادغذایی حاوی گلوتن و مصرف آرد سفید، آکنه را روی پوست شما سبز می‌کند. در بسیاری مواقع، آکنه حاصل واکنشی است که بدن شما به ماده غذایی خاصی نشان می‌دهد. بنابراین بهتر است تا مدتی خوراکی‌هایی که در طول روز مصرف می‌کنید را روی کاغذ فهرست کرده و با مقایسه موادغذایی که در روزهای مختلف مصرف کرده‌اید، دلیل جوش‌زدن پوستتان را پیدا کنید. موادغذایی قندی، درست مانند کربوهیدرات‌های ساده(شامل نان سفید، برنج سفید، نوشابه، آب نبات، شکر، شیرینی های قنادی)، پوستتان را جوش‌جوشی می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد شکلات‌های کاکائویی، بیشتر از دیگر انواع شکلات‌ها، زمینه را برای پیداشدن آکنه‌ها فراهم می‌کنند.
مصرف چای سبز و حتی پاک‌کردن پوست با پنبه آغشته به چای سبز، می‌تواند به پاک‌سازی بهتر پوست شما کمک کرده و از تجمع چربی‌ها در آن جلوگیری کند.

گذشته از مصرف دمنوش بابونه، می‌توانید بخور بابونه را هم امتحان کنید و با تکرار این روش، میزان چربی پوستتان را تنظیم کنید.

با کمک لیموترش یا سرکه سفید، می‌توانید پوستی که عرق کرده را به خوبی تمیز کنید. بنابراین بعد از برگشتن به خانه، حتما از یکی از این دو ماده برای تمیز و براق‌کردن پوستتان کمک بگیرید.

لبنیات چرب و پنیرهای خامه‌ای، آکنه‌های صورت و بدنتان را چند برابر می‌کنند. پوست چربی که از جوش‌ها پوشانده شده، با مصرف این موادغذایی دچار مشکلات بیشتری می‌شود.

درست است که خوراکی‌های چرب، پوستتان را جوش‌جوشی می‌کنند، اما با کمک چربی‌های غیراشباع، می‌توانید طراوت را به پوستتان برگردانید. برخی از متخصصان، مصرف مکمل امگا۳ را به‌عنوان راهی برای خلاص‌شدن از آکنه معرفی می‌کنند.

مطالب مشابه

?>