• یکشنبه , ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

سن مناسب برای بوتاکس

سن مناسب برای بوتاکس:متخصصین پوست معتقند شروع زود هنگام بوتاکس در بهترین حالت اتلاف پول و در بدترین حالت باعث پیرتر بنظر رسیدن است.

سن مناسب برای بوتاکس چه سنی است؟
بوتاکس، آیا باید آنرا تزریق کرد یا نه؟ هر کس راجع به این موضوع  نظری دارد. تیترهای خبری هنوز هم دوست دارند انگشت اتهام خود را برای قضاوت راجع به زنان مشهوری که به نظر می رسد گذر زمان، برای آن ها متوقف شده دراز کنند و در مقابل، به همان اندازه، افرادی هستند که به تقبیح کسانی که جرات دست کشیدن از خطوط چهره و چین و چروک هایشان را ندارند، بپردازند .

نتایج بی نظیری که منجر به صاف شدن خطوط چهره  و چین و چروک های پیشانی و دور چشم می شود نشان داده است که این روش به طور گسترده ای ایمن است .در  یک مطالعه که در سال ۲۰۱۴ در مجله پزشکی ایالات متحده JAMA  منتشر شد برای هرنوع پوست، به طور متوسط یک اثر جانبی منفی در هر روش پیدا شده است.  علاوه بر این به دلیل آن که فقط  عرضه آن به شکل دارو است ، بسیار قانون مند تر از مثلا فیلرها و یا درمان های لیزری می باشد.

اما واقعا ارزش دارد که با صرف هزینه ی نسبتا بالایی برای هر تزریق چین و چروک  ها ناپدید شوند ؟ اگر شما در دهه ۲۰ عمر خود باشید و حس خوبی از پوست خود داشته باشید  این کار بی معنی نیست ؟ و بدتر اینکه حتی بعد از تزریق، بهتر به نظر نیایید؟

شروع زود هنگام بوتاکس در بهترین حالت اتلاف پول شما و در بدترین حالت باعث پیرتر بنظر رسیدن شماست. برخی از مردم از سن ۲۰ سالگی به عنوان یک مکانیسم برای دور کردن خطوط و چین و چروک های ناشی از حرکت شروع به تزریق می کنند،  اما در واقعیت، بسیاری از افراد  در دهه ۲۰ زندگی خود هیچ یک از این خطوط را ندارند. این حالت معمولا در دهه ۳۰ شروع می شود.

سوال این است؟ از چه سنی پوست شما شروع به چروک شدن و پیدایش خطوط  می کند؟  پیر شدن پوست به شرایط مختلفی از قبیل، نوع پوست، نژاد، ژنتیک و شیوه زندگی، بستگی دارد. متخصصان معتقد هستند پوست بعضی  از خانم ها ی ۲۳ یا ۲۵ ساله ای که سیگار می کشند و تقریبا ۱۰ سال است که از سولاریوم استفاده می کنند ، بسیار متفاوت تر از کسی است که ۳۵ سال دارد اما به خوبی  از پوست خود مراقبت می کند.

اگر شما چهره ای را در برابرتان می بینید که تعداد زیادی خط خنده و اخم  دارد و می خواهد در دهه ۲۰ عمر خود برای دفع خطوط و چین و چروک اقدام کند،  می توانید این کار را انجام دهید.

یک کارشناس زیبایی شناسی می گوید، اگرچه افراد با خطوط بیش از حد چهره در ۲۸ سالگی زودتر درمان می شوند اما معتقد است  خطوط صورت هر فرد بخشی از شخصیت او هستند، و لزوما چیزی نیستند که شما باید آن ها را  پنهان کنید.

کنار آمدن با خطوط  چهره به درک فرد و پذیرفتن او بستگی دارد. اگر آنها بخشی از وجود شخص شده باشند و فرد آن ها را بعنوان یک بخش جذاب از صورت ظاهری خود پذیرفته باشد، پس معمولا با آن مشکلی ندارد. او می گوید. ” من فکر نمی کنم که خط خنده، اگر همه عوامل دیگر در نظر گرفته شوند و مدیریت شود، چیز منفی ای باشد”.

آیا شروع درمان در سن خیلی کم همه چیز را در دراز مدت بدتر می کند؟  بله. او می گوید فلج عضلات در پیشانی و یا اطراف چشم شما ، در طول زمان، باعث آتروفی می شود، این اصطلاح پزشکی برای زمانی است که یک عضله به مرور ضعیف و کوچک شده و توانایی کار خود را  از دست می دهد و وقتی عضلات صورت کم ​​حجم تر شوند، نشانه دیگری از پیری پوست است.

البته برخی از پزشکان اینطور فکر نمی کنند، آنها این استدلال را دارند که هر چند بوتاکس تا حدودی عضله را ضعیف می کند، اما عضلات صورت آنقدر کوچک اند که اگر این اتفاق هم بیفتد، هیچ کس متوجه آن نمی شود.

یکی از پزشکان میگوید، من تابحال کسی را با یک آتروفی در پیشانی ندیده ام  با این حال، دکتر Chantrey می گوید، با بیماران جوان تر که پیشانی خود را بیش از حد تزریق می کردند مشکلاتی داشته است، مثل اینکه ابروی فرد شروع به افتادن زودتر از زمان نرمال کرده است. اگر شما بیش از حد در خطوط افقی پیشانی تزریق داشته باشید سبب به خطر انداختن موقعیت ابرو و افتادن ابرو می شود. پس از آن، شما سنگینی ابرو را حس خواهید کرد.

اگر بیش از حد در اطراف چین های پای کلاغی گوشه چشمتان بوتاکس تزریق کنید، مشکل مشابه دیگری می تواند رخ دهد.  اگر خطوط لبخند و اطراف چشم به شدت و خیلی زود درمان و صاف شوند، می تواند یک لبخند غیر طبیعی  به شما بدهد. او می گوید، اگر چه اثرات تزریق بیش از حد در جوانی، برگشت پذیر هستند، اما اثر آن سه تا چهار ماه طول می کشد و شما باید مجددا بوتاکس خود را تجدید کنید.

البته، راه های دیگری نیز برای کمک به شما وجود دارد که با استفاده از توصیه های  دکتر می توانید  در دهه های ۲۰ و ۳۰ سن خود، پوستی بدون تزریق داشته باشید.

درمانهای موضعی مانند لایه بردارهای غنی از  “آلفا هیدروکسی اسید” می تواند به کاهش چین و چروک زودرس کمک کند، که البته باید با نظر پزشک انجام پذیرد، همینطور یک رژیم مراقبت از پوست مناسب و مصرف آنتی اکسیدان بالا مانند ویتامین A و C، به علاوه  استفاده از ضد آفتاب روزانه، یک نقطه شروع برای داشتن پوستی سالم و با نشاط است.

مطالب مشابه

۸ دیدگاه

 1. مریم
  ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ در ۳:۵۳ ق٫ظ - پاسخ

  از چه سنی پوست شروع به چروک شدن و پیدایش خطوط می کند؟

  • admin
   ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ در ۳:۵۴ ق٫ظ - پاسخ

   پیر شدن پوست به شرایط مختلفی از قبیل، نوع پوست، نژاد، ژنتیک و شیوه زندگی، بستگی دارد. متخصصان معتقد هستند پوست بعضی از خانم ها ی ۲۳ یا ۲۵ ساله ای که سیگار می کشند و تقریبا ۱۰ سال است که از سولاریوم استفاده می کنند ، بسیار متفاوت تر از کسی است که ۳۵ سال دارد اما به خوبی از پوست خود مراقبت می کند

 2. زهرا
  ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ در ۳:۵۶ ق٫ظ - پاسخ

  آیا شروع درمان در سن خیلی کم همه چیز را در دراز مدت بدتر می کند؟

  • admin
   ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ در ۳:۵۶ ق٫ظ - پاسخ

   بله. او می گوید فلج عضلات در پیشانی و یا اطراف چشم شما ، در طول زمان، باعث آتروفی می شود، این اصطلاح پزشکی برای زمانی است که یک عضله به مرور ضعیف و کوچک شده و توانایی کار خود را از دست می دهد و وقتی عضلات صورت کم ​​حجم تر شوند، نشانه دیگری از پیری پوست است.

 3. زهرا
  ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ در ۳:۵۷ ق٫ظ - پاسخ

  چه روشهایی می تواند به کاهش چین و چروک زودرس کمک کند؟

  • admin
   ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ در ۳:۵۷ ق٫ظ - پاسخ

   درمانهای موضعی مانند لایه بردارهای غنی از “آلفا هیدروکسی اسید” می تواند به کاهش چین و چروک زودرس کمک کند، که البته باید با نظر پزشک انجام پذیرد، همینطور یک رژیم مراقبت از پوست مناسب و مصرف آنتی اکسیدان بالا مانند ویتامین A و C، به علاوه استفاده از ضد آفتاب روزانه، یک نقطه شروع برای داشتن پوستی سالم و با نشاط است.

 4. نسیم
  ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ در ۳:۵۸ ق٫ظ - پاسخ

  سن مناسب برای تزریق بوتاکس چیست؟

  • admin
   ۱۳۹۵-۰۵-۱۱ در ۴:۰۰ ق٫ظ - پاسخ

   متخصصان معتقد هستند که هم به سن و هم به نوع پوست جهت تزریق بوتاکس باید توجه داشت.شروع زود هنگام بوتاکس در بهترین حالت اتلاف پول شما و در بدترین حالت باعث پیرتر بنظر رسیدن شماست. برخی از مردم از سن ۲۰ سالگی به عنوان یک مکانیسم برای دور کردن خطوط و چین و چروک های ناشی از حرکت شروع به تزریق می کنند، اما در واقعیت، بسیاری از افراد در دهه ۲۰ زندگی خود هیچ یک از این خطوط را ندارند. این حالت معمولا در دهه ۳۰ شروع می شود.

?>