• سه شنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

روش‌های درمان افتادگی لب

روش‌های درمان افتادگی لب

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش‌های معمول درمان افتادگی لب است. در این روش دو تزریق کوچک در اطراف لب صورت می‌گیرد. با تزریق بوتاکس ماهیچه‌ها به اصطلاح ضعیف و فلج می‌شوند. این امر به مرور باعث افتادگی گوشه لب خواهد شد. بعد از تزریق فرد ممکن است اندکی درد و فشار در ناحیه تزریق احساس کند.

پیشنهاد می‌شود بعد از تزریق بوتاکس از انجام تمرینات ورزشی حتی یوگا بپرهیزید. بهتر است ۲ ساعت اول بعد از تزریق را تنها به استراحت بپردازید.

تزریق بوتاکس هیچگونه عوارض جانبی ندارد. اما برخی مواقع ممکن است عوارض کوتاه مدت برای افراد ایجاد شود. ورم یا کبودی در محل تزریق یکی از عوارض شایع بعد از تزریق بوتاکس است.

در نظر داشته باشید که نتیجه درمان با بوتاکس سریعا مشخص نمی‌شود. برای تاثیر بوتاکس حدودا ۲ هفته زمان لازم است. برخی از متخصصان زیبایی پیشنهاد می‌کنند که برای نتیجه بهتر و رفع کامل افتادگی لب بهتر است ۲ الی ۴ هفته پس از تزریق بوتاکس برای تزریق فیلر مراجعه کنید. با تزریق بوتاکس و فیلر بعد از ۴ ماه شاهد درمان افتادگی لب خود خواهید بود.

تزریق بوتاکس یکی از روش‌های معمول درمان افتادگی لب است. در این روش دو تزریق کوچک در اطراف لب صورت می‌گیرد.

تزریق فیلر
تزریق فیلر یکی دیگر از روش‌های درمان افتادگی لب است. در این روش با تزریق هیالورونیک اسید در نقاطی مشخص این عارضه را درمان می‌کنند. تزریق هیالورونیک اسید لب را به شکل w خواهد کرد. این امر ناحیه اطراف لب را بالا کشیده و افتادگی را درمان می‌کند.

پس از تزریق فیلر می‌توانید سریعا نتیجه مثبت را مشاهده کنید. این روش عوارض جانبی خاصی ندارد. در برخی مواقع ممکن است کبودی یا ورم در محل تزریق مشاهده شود. این عوارض معمولا بین ۲ تا ۳ روز از بین خواهد رفت.

میزان ماندگاری فیلر بستگی به نوع فیلر دارد. اما به طور طبیعی تاثیر این روش حدود ۶ ماه تا ۱ سال ادامه خواهد داشت. در صورتی که گوشه‌های لب را بیش از اندازه حرکت دهید اثر فیلر کاهش می‌یابد.

مطالب مشابه

?>