• یکشنبه , ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

جوانسازی پشت دست با تزریق فیلر

جوانسازی پشت دست با تزریق فیلر حتی اگر پوست صورت و بدن ما به‌خوبی حفظ شده باشد و اثری از گذشت زمان روی پوست این نواحی دیده نشود.

بنابراین اهمیت پوست پشت دست زیاد است و هرچند اغلب به این ناحیه مهم از بدن توجه نمی‌شود، اما می‌تواند به‌خوبی تغییرات ناشی از گذشت زمان را نشان بدهد. با افزایش سن تغییرات زیر در پوست پشت دست‌ها روی می‌دهد:

لکه‌هایی روی پوست ایجاد می‌شود. این لکه‌ها اغلب قهوه‌ای هستند و ممکن است رنگ روشن یا تیره‌ای داشته باشد. برخی از آنها برجسته می‌شوند و در کل ظاهر ناخوشایندی به دست‌ها می‌دهند. برای درمان این لکه‌های از روش‌های گوناگونی استفاده می‌شود. به عنوان مثال لیزر کیو سویچ روش مناسبی است که با کمترین عوارض می‌تواند این لکه‌های پوستی را از بین ببرد.
پوست نازک می‌شود و رگ‌های زیر آن معلوم می‌شوند.
چربی زیر پوست از بین می‌رود و فرورفتگی‌هایی بین تاندون‌های پشت دست ظاهر می‌شوند.

چطور می‌توانیم جوانسازی پوست دست را انجام دهیم؟
روش‌های مختلفی برای جوانسازی پوست پشت دست‌ها وجود دارد:

روش‌های دارویی
یادتان باشد که پوست دست‌ها از جمله مناطقی از پوست بدن است که بیشترین تماس را با مواد تحریک کننده و آلرژیک دارد و به همین دلیل بیش از سایر قسمت‌های بدن می‌تواند دچار خشکی و اگزما شود. خشکی و ضایعات اگزمایی ایجاد شده روی پوست دست می‌تواند ظاهر آن تغییر بدهد. بنابراین مراقبت از پوست دست‌ها بسیار مهم است. برای مراقبت از پوست دست‌های خود باید اصول کلی زیر را رعایت کنید:

در هنگام شستشوی ظروف و کار با مواد محرک حتما از دستکش استفاده کنید.
برای شستشوی دست‌ها از مواد شوینده یا صابون‌های غیر محرک و کِرم‌دار استفاده کنید.
از کرم مرطوب کننده دست روزی دو یا سه بار استفاده کنید.
در صورت ایجاد هر نوع ضایعه پوستی حتما به متخصص پوست مراجعه کنید.
برای جوانسازی و حفظ شادابی و جوانی پوست دست‌های خود از کرم‌های جوان‌کننده مخصوص دست با نظر متخصص پوست در تهران استفاده کنید.

روش‌های لیزری
همانطور که در مقالات مختلف این سایت اشاره شده است، استفاده از لیزر یکی از روش‌های مؤثر برای جوانسازی پوست است. لیزر نوعی نور متمرکز است که می‌تواند پوست را گرم کند. گرم کردن پوست سبب ساخت کلاژن توسط پوست، تغییر شکل و بهتر شدن کیفیت کلاژن موجود در پوست و در نهایت سفت شدن پوست و کم شدن چین و چروک‌های آن می‌شود.

بنابراین می‎‌توان به کمک روش‌های لیزری وضعیت پوست دست را بهتر کرد. یکی از لیزرهای خوب برای جوانسازی پوست دست، لیزر جنسیس است. مقاله مربوط به لیزر جنسیس را در همین سایت بخوانید. در ضمن با کمک لیزر یا روش‌های دیگر می‌شود لکه‌های پوستی را هم از بین برد.

روش‌های تزریقی
یکی از روش‌هایی که برای جوانسازی پوست دست به‌کار می‌رود، تزریق فیلر است. فیلر یعنی پُرکننده! انواع فیلرها برای پر کردن فرورفتگی‌ها و چین‌های پوست و شکل دادن به پوست موجود هستند. تزریق فیلر مناسب سبب می‌شود تا فرورفتگی‌های پشت دست ناپدید شوند، چروک‌های سطحی کم شوند، رگ‌ها کمتر به چشم بیایند و نازکی پوست ناشی از افزایش سن ناپدید شود.

مطالب مشابه

?>