• سه شنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

تقویت موها با تخم مرغ

تقویت موها با تخم مرغ  :به دلیل داشتن مقدار زیادی پروتئین موها یتان را لطیف نگه داشته و انها راتقویت می کند. ۷۰ درصد مو از پروتئین کراتین درست شده است، بنابراین، پروتئین تخم مرغ با پر کردن جاهای ضعیف ریشه مو، موهای صدمه دیده را ترمیم و موقتمو را تقویت می کند.

با روش زیر می توانید یک نرم کننده و تقویت کننده موی تخم مرغی درست کنید.

طرز تهیه ماسک تخم مرغی

قدم ۱: یک تخم مرغ را بشکنید و زرده و سفیده ی آن را در یک کاسه بریزید. برای جلوگیری از چسبیدن ماده ی لزج داخل تخم مرغ به موهایتان، آنرا از تخم مرغ بیرون بیاورید.

قدم ۲: یک قاشق غذا خوری روغن زیتون اضافه کنید. تخم مرغ و روغن زیتون را با یک چنگال کاملا مخلوط کنید.

قدم ۳: تا زمانی که برای استفاده از آن آماده شوید، یک قطعه پلاستیک روی کاسه قرار دهید و روی آنرا بپوشانید.

طرز استفاده ماسک تخم مرغ

قدم ۱: برای دسترسی آسان، نرم کننده تخم مرغ را در حمام قرار دهید. موهایتان را با یک شامپوی شفاف کننده بشویید تا مواد و روغن های طبیعی که در موهایتان جمع شده اند، پاک شوند.

قدم ۲: موهایتان را فشار دهید تا آب اضافی خارج شود. روی سرتان حوله بگذارید تا آب بیشتری از موهایتان گرفته شود ولی موهایتان را کاملا خشک نکنید.

قدم ۳: نرم کننده تخم مرغ را روی تمام قسمت های مو بمالید. اگر انتهای موهایتان چند شاخه شده، به انتهای مو بیشتر توجه کنید.

قدم ۴: موهایتان را با کلاه حمام بپوشانید و اجازه دهید که نرم کننده بمدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه، روی موهایتان بماند.

قدم ۵: نرم کننده را از روی موهایتان بشویید. به موهایتان مرطوب کننده بزنید و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس مرطوب کننده را از روی موهایتان بشویید و مثل همیشه موهایتان را درست کنید.

نرم کننده ی تخم مرغی را بیشتر از ۲۰ دقیقه روی موهایتان نگذارید. تخم مرغ مقدار زیادی پروتئین دارد و گذاشتن تخم مرغ بمدت طولانی روی موها، ممکن است باعث خشک شدن مویتان شود.

فقط ماهی یکبار از نرم کننده ی تخم مرغ استفاده کنید. زیرا این نرم کننده یک پروتئین قوی است و استفاده ی بیش از حد از آن، می تواند به مو آسیب برساند.

شستشوی مو با یک شامپوی پاک کننده، مواد روغنی و کثیفی را که در مو جمع شده اند، از بین می برد و باعث می شود که پروتئین تخم مرغ به آسانی به داخل رشته ى مو نفوذ کند. انواع دیگر شامپو نیز مناسبند اما شاموهای پاک کننده، بهترین نتیجه را خواهند داد.

اگر موهای شما مستعد خشک شدن هستند، در پایان کار از یک نرم کننده ی بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید.

مطالب مشابه

?>