• سه شنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

تزریق چربی یا ژل

تزریق چربی یا ژل:با پیشرفتهای که امروز درنحوه برداشتن چربی ونحوه تزریق آن بوجود آمده ،‌تزریق چربی یکی از موثر تر،‌طبیعی ترین وبی خطر ترین روشها ی جوانسازی وحجم تر کردن نواحی مختلف بدن ازجمله صورت ،‌پشت دست ، گودی زیر چشم ،‌باسن ، ساق پا و مچ دستها می باشد

۱.چربی ازخود فرد گرفته می شود بنابراین هرحجمی که بخواهیم برداشت می شود (حتی به مقدار زیاد تاحدود ۵۰۰cc به منظورتزریق در باسن ).اگر این حجم زیاد را بخواهیم با ژل پرکنیم اولا هزینه هر سی سی ژل مرغوب حداقل ۶۰-۲۵۰دلار است وثانیا حجم زیاد ژل امکان جابجایی دارد وبافشار های خارجی که پوست میاید ازنقطه ای به نقطه دیگر حرکت خواهد کرد واز روی پوست دچار ناهمواری خواهد شد .در صورتیکه درمورد چربی ، چون سلولهای زنده بدن هستند ووقتی به ناحیه ای تزریق می شوند به همان قسمت پیوند داده می شوند و عروق وبافت های بدن آنها را احاطه کرده وجزئی از چربی طبیعی آن منطقه خواهد شد (به اصطلاح به بدن جوش می خورد ) وامکان هیچگونه جابجایی نخواهد داشت دیده شده است که ژلها در سیستم لنفاوی به حرکت در امده ودر کبد وطحال وجود ذرات ژل گزارش شده است .بنابراین خطرات آینده ژلها در نواحی دیگر نوز مشخص نشده است .

۲. ماندگاری چربی تزریق شده ،‌معمولا چربی را از نواحی مقاوم به رژیم و ورزش برداشت میکنیم .مانند پهلو ها ،شکم،‌باسن،‌و… بنابراین این چربی پس از تزریق در نواحی مثل صورت به آسانی بارژیم ویا ورزش آب نخواهد شد .
اما ماندگاری چربی تزریق شده همانطور که قبلا گفته شده بستگی به نحوه برداشت ونحوه تزریق دارد .که نکات کلیدی آن اگر رعایت شوند ازماندگاری بسیار طولانی برخوردار خواهد بود چربی را می توان بمدت ۶ماه در یخجالهای معمولی و۲سال در یخجالهای صنعتی نگهداری کرد وسپس مجداد تزرق کرد .بنابراین اگرفردی پس ازتزریق اول بخواهد مجداد قسمتی از ناحیه تزریق شده را پر کند چربی به راحتی دردسترس است وفقط نیاز به یک تزریق مجدد دارد .

۳. مزیت مهم دیگر جربی نسبت به ژل ویا پروتز دارد . همان قوام طبیعی چربی است که لمس چربی بسیار نرمال بنظر می رسد در حالی که ژل ویاپروتز سفت ومشخص می باشد وقابل تشخیص است که چیزی غیر طبیعی ذر زیر پوست وجود دارد .

۴. امکان ایجاد عفونت در ژل ها و پروتز ها بسیار بیشتر ازچربی است .

۵. ازمزیت های مهم دیگر چربی عدم امکان ایجاد الرژی است که در ژل ها شایعه تر است .

عوارض تزریق چربی : بیشتر به شکل تورم در ناحیه کشیده شده ناحیه تزریق شده است که پس از ۲هفته ازبین می رود .معمولا کبودی ندارد وبجزدر ناحیه زیرچشم که امکان کبودی هست وانهم طی ۱۲-۱۰روز ازبین خواهد رفت .

نتایج تزریق چربی تماما بستگی به تکنینک انجام ومهارت پزشک دارد واگر درست ودقیق انجام نشود چری برای مدت ۴-۳هفته بیشتر دوام نخواهد داشت وجذب می شود

مطالب مشابه

?>