• یکشنبه , ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

بهترین عضله سازها

بهترین عضله سازها : البته گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارند، اما باید مطمئن شوید که مواد غذایی حاوی پروتئین را انتخاب می‌کنید، زیرا به ساخت عضله و ترمیم آن کمک می‌کنند و همچنین چربی‌ها، مواد مغذی گیاهی، ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز برای کمک به سلامت کلی شما مهمند.

۱. ماهی

شاید ماهی اولین ماده‌ی غذایی نباشد که در ذهن دارید، اما اگر می‌خواهید عضله سازی کنید، ماهی، بهترین منبع پروتئین مورد نیاز برای اینکار است! یکی از بهترین ماهی‌هایی که می‌توانید بخورید، سالمون است. سالمون در هر ۱۰۰ گرمش، حدود ۲۰ گرم پروتئین دارد.

همچنین حاوی سایر مواد مغذی سالم مانند چربی‌های اشباع نشده و اسیدهای چرب امگا ۳  هم هست. سالمون، یک منبع عالی از ویتامین D نیز می‌باشد که در ساخت عضلات بسیار مهم است. اگر سالمون دوست ندارید، می‌توانید از بین ماهی‌های دیگر، ماهی تن را امتحان کنید.

۲. مرغ

چه کسی مرغ دوست ندارد؟ مرغ، یک منبع فوق العاده‌ی دیگر از پروتئین مورد نیاز برای عضله سازی است. یکصد پوند مرغ، حاوی حدود ۲۵ گرم پروتئین با ۴ گرم چربی است. نیازی به یادآوری نیست که شما می‌توانید مرغ را به هر روشی که می‌خواهید طبخ کنید. مرغ، یک منبع گوشت بسیار خوب برای کسانی است که سعی دارند عضله سازی کنند.

۳. تخم مرغ

شاید تخم مرغ، ساده ترین منبع پروتئینی باشد که می‌توان تهیه کرد. طبخ آن آسان است و خوردنش شبیه سرگرمی‌است. بنابراین اگر تصمیم دارید که عضله سازی کنید، حتما تخم مرغ را در رژیم غذایی‌تان جای دهید. یک تخم مرغ دارای حدود ۶ تا ۷ گرم پروتئین است و حدود ۶۰ کالری دارد. برای رشد عضلانی موثر، سعی کنید بجای تخم مرغ‌های سفید، از تخم مرغهای ارگانیک (آنهایی که قهوه‌ای رنگ هستند) استفاده کنید.

۴. سویا

سویا یکی از بهترین مواد غذایی است که می‌توانید برای عضله سازی، وارد رژیم غذایی‌تان کنید. سویا علاوه بر خوشمزه بودن، اشکال مختلفی نیز دارد. شما می‌توانید برای عضله سازی عالی، توفو، شیر سویا یا آدامامی (سویای پخته شده بهمراه پوست بیرونی‌اش) را انتخاب کنید.

مطالب مشابه

?>