• سه شنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

اشتباهات رایج در مورد ضد آفتاب ها

اشتباهات رایج در مورد ضد آفتاب ها:پوست شما باید فرصت کافی برای جذب مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب را داشته باشد

۱) بسیاری از افراد تصور می کنند درست قبل از اینکه بیرون از منزل بروند باید از ضد آفتاب استفاده کنند در حالی که  باید ۳۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، از ضد آفتاب استفاده کنید.
پوست شما باید فرصت کافی برای جذب مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب را داشته باشد تا این ضد آفتابها کارایی لازم را داشته باشند و بتوانند از پوست شما دربرابر نور خورشید محافظت کنند.

۲) یکی دیگر از اشتباهات رایج شما این است که فکر می کنید موهایتان می تواند از تمام قسمتهای پوست سر شما دربرابر آفتاب محافظت کند.اما حقیقت این است که پوست سر هم ممکن است دچار آفتاب سوختگی شود.
بعضی از قسمتهای سر مثل خط رویش موها و فرق که ضخامت موها در آنها کمتر از جاهای دیگر سر است ، بیشتر ممکن است دچار آفتاب سوختگی شوند. بهترین وسیله برای محافظت از پوست سر دربرابر آفتاب سوختگی ، کلاه است.

۳ )اشتباه رایج دیگر این است که شما گمان می کنید اگر از یک ضد آفتاب با اس پی اف بالا استفاده کنید این ضد آفتاب در تمام طول روز از پوست شما محافظت می کند و نیازی به تمدید آن ندارید.حقیقت این است که هیچ ضد آفتابی نمی تواند بیش از دو ساعت و در تمام طول روز از شما محافظت کند.
انواع ضد آفتابها بعد از دو ساعت تاثیر و کارایی خود را از دست می دهند پس یک قانون مهم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی این است که ضد آفتابمان را هر دو ساعت تمدید کنیم.

۴)اشتباه دیگر شما این است که گمان می کنید اگر از یک ضد آفتاب ضد آب استفاده کنید بعد از شنا کردن نیاز به تمدید ندارد.
حقیقت این است که ضد آفتابهای ضد آب فقط تا زمانی که شما در آب هستید از پوست شما محافظت می کنند.
لوسیونهای ضد آب فقط به مدت ۴۰ دقیقه آنهم تا زمانیکه در آب هستید از پوست شما محافظت می کنند.

۵)بسیاری گمان می کنند که اگر پوست تیره و یا برنزه دارند از آفتاب سوختگی در امان هستند.واقعیت این است که انواع پوستها به محافظت در برابر آفتاب نیاز دارند،آفتاب تبعیض قائل نمی شود و همه انواع پوستها را می سوزاند.

۶)بسیاری از پدر و مادرها گمان می کنند که کودکان زیر ۶ ماه نیازی به استفاده از  ضد آفتاب ندارند اما حقیقت این است که همه بچه ها در هر سنی که هستند می توانند از ضد آفتاب استفاده کنند.

مطالب مشابه

?>