• جمعه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز چیست؟
در کرایولیپولیز به ناحیه تحت درمان به عمق حداکثر ۲cm گرما داده  میشود تا تری گلیسیرید ها ی موجود در بافت چربی به کریستال تبدیل شود همین امر سبب می شود تا ماکروفاژ ها (گلبولهای سفید) چربیها را بعنوان جسم خارجی تلقی کرده و آنها را بعنوان جسم خارجی هضم نمایند.
باچه درجه ای در کرایولیپولیز به نتایج بالا دست می یابیم؟
بر خلاف تصور برخی از متخصصین زیبایی و پزشکان در کشور مان اتفاق کریستا له شدن تری گلیسیرید ها در دمای زیر ۷+ اتفاق می افتد پس لزوما رسیدن دما به زیر صفر درجه منجر به نتایج بهتری نمی گردد. در این خصوص با  مطاله سایت FDA (انجمن غذا و داروی آمریکا) و حدود ۲۰۰۰ مقاله نشر به زبان فرانسوی توسط متخصصین زیبایی فرانسوی و نتایج قبل وبعد از عمل کرایولیپولیز می توان به صحت ادعای  فوق الذکر دست یافت.
ضمن آنکه مراجعه به  مقالات دانشگاه جان هابکینز آمریکا بعنوان یکی از بهترین دانشگاههای علوم پژشکی جهان نیز گواه همین مدعاست.

مزایای روش کرایولیپولیز چیست؟
۱- در کرایولیپولیز تعداد سلولهای چربی کم می شود نه حجم آنها
۲- با یک بار کرایولیپولیز بین ۴ تا ۱۲ سانتی متر سایز کم خواهیم کرد.
۳- حتی در کبد های چرب با گرید پایین می توان کرایولیپولیز کرد.
۴- کرایولیپولیز روشی بی خطر و بدون عارضه (در صورت استفاده از دستگا ههای کرایولیپولیز استاندارد)می باشد.

معایب استفاده از روش کرایولیپولیز :
۱-وقتی به عمق ۲cm چربیها ی زیر پوست از بین بروند شکم شل و آویزان خواهد شد
مثال خانمی در کلینک زیبایی اینجانب پس از یک ماه  ونیم مراجعه نموده و ابراز داشت که شکمش شل تر شده.
و حتی احساس می نماید که بزرگتر شده است با سایز گیری معلوم شد که cm10 سایز کم نموده اما  به جهت شلی شکم در مانند شکم بزرگتر نشان داده می شد با سه جلسه اندرمولوگ به همراه استفاده از دستگاه RF ،u*100 وmcare ایشان cm5 دیگر سایز کم نموده و شلی شکم ایشان نیز برطرف گردید.
لذا با کاهش ۱۵cm سایز دور شکم ایشان خوشحا ل از اتفاق افتاده از کلینیک زیبایی اینجانب خارج گردید.
۲- در صورت عدم یا استفاده کم از مشربات الکلی و یا عدم کم خوابی پس از یکماه ونیم نتایج کرایو لیپولیز را مشاهده می کنیم ودر غیر اینصورت به مدت اثر طولانی تر خواهد بود.

دستگا ههای کرایولیپولیز و کیومی یا پلیتی؟
اوج تبلیغات غلط شرکت ها بر می گردد بر می گردد به اینکه دستگاه کرایولیپولیز با یدو کیومی باشد یا پلیتی؟!!
و در این راه برای فروش بیشتر نسبت به گمراه نمودن همکاران پژشک و یا متقاضیان به استفاده از دستگاه کرایولیپولیز اقدام می نماید.
مسلم است که با کرایولیپولیز و کیومی با بسیار راحت تر به عمق نفوذ ۲cm نخواهیم رسید اما اشکال آن این است که شعاع موثر آن تنها ۳cm است پس می بینیم که عملا این روش برای پهلو ها موثر تر است.
اما در روش پلیتی رسیدن به عمق ۲cm بسیار سخت تر است اما شعاع موثر آن۷-۵ سانتی متر است که می بینیم برای شکم بهترین روش است.
اما تفاوت دستگاه ها در همین جا مشخص گردید در دستگا ههای معمولی بیش از ۴۵ دقیقه نمی توان سرما داد چون به پوست آسیب خواهد رسید اما در دستگاه های شرکت های معتبر تا ۳ ساعت هم می توان بدون عارضه سرما داد و همین امر یعنی طولانی تر کردن سرما می توان عمق نسوز روش پلیتی را فزایش داد و به همان عمق ۲ سانتی متر رسانید پس در صورت استفاده از دستگاه هایی که بیش از ۲ ساعت می توان بدون عارضه سرما دهد روش پلیتی بسیار بهتر از روش وکیومی به دلیل شعاع اثر می باشد و در کلینیک های معتبر فرانسه ، آلمان و آمریکا به همین دلیل از روش پلیتی استفاده می شود اما در کشور کره ، چین و اسپانیا به دلیل عدم توانایی رساندن دستگاه ها به زمان بیش از ۲ ساعت از روش وکیومی استفاده می شود .
آیا بعد از استفاده از روش کرایولیپولیزر به استفاده از دستگاه cavitation ( کاویتاسیون ) نیازی هست ؟
اگر به شما یک کیک درسته بدهند میل بفرمایید راحت تر آن را میل می کنید و یا آن را به برشهای کوچکتر تقسیم نمایید؟
Cavitation هم همینکار را میکند در واقع سلول های چربی تغییر شکل یافته را به قطعات کوچک تر تبدیل می نماید تا ماکروفاژها (گلبول های سفید ) آن را راحت تر بلعیده و هضم نماید پر سرعت خورده شدن چربیهای از بین رفته می توان دید در اتمام cavitation در همه موارد توصیه می گردد.

در روش کرایولیپولیز:
روش غیر مهاجمی است که به طور موثر چربی و سلولهای چربی را در درمان حذف می کند.
نتایج برجسته و قابل توجه از کاهش بافت چربی و سلولهای چربی را در منطقه تحت درمان نشان می دهد.
آنچه کرایولیپولیز را از روش های درمان دیگر متمایز می سازد استفاده از تکنولوژی سرما جهت کاهش سایز چربی حذف سلولهای چربی تعداد جلسه کم (یک یا حداکثر ۲جلسه)برگشت ناپذیری و غیر تهاجمی بودن آن است.
در طول درمان با این روش یک اپلیکاتور غیرتهاجمی سرمای کنترل شده را به طور کاملا دقیقی به مناطق هدف درمان می رساند و سلولهای چربی را در منطقه تحت درمان حذف می کند.هنگامیکه سلولهای چربی در معرض سرما قرار می گیرند سرما آغازگرفرآیند طبیعی حذف چربی و سلولهای چربی می گردد که ضخامت لایه چربی منطقه تحت درمان را کاهش می دهد.نتیجه کاهش دربرآمدگی و حجم چربی قابل مشاهده در تمام بیماران است.
در واقع کرایولیپولیز یک فرآیند حذف سلولهای چربی بدون صدمه به پوست و سایر بافتهای بدن است.

مکانیسم کرایولیپولیز
سلولهای چربی سرمادیده دستخوش پدیده آپپتوزیس می گردند(در آپپتوزیس فشردگی کروماتین درحد مرحله ۲ است).در واقع آپپتوزیس مرگ برنامه ریزی شده سلول چربی است که ضخامت لایه چربی به طور موثری کاهش می یابد.

کرایولیپولیز در چه کشورهایی استفاده می شود؟
در کشورهای ایالات متحده آمریکا اروپا آسیا و اقیانوسیه به طور وسیعی استفاده می شود
چه تعداد از بیماران تاکنون تحت درمان با کرایولیپولیز قرار گرفته اند؟
بیشتر از ۱۴۰هزار نفر در سراسر جهان تحت درمان با کرایولیپولیز قرار گرفته اند
ایمنی و راحتی کرایولیپولیز:
کرایولیپولیز ایمن است و اساسا برای اکثر بیماران راحت می باشد.به طور تیپیک بیماران به حد کافی راحت هستند که می توانند کاربرروی کامپیوتر و لپ تاپ را انجام دهند موسیقی گوش کنند یا به اعمال طبیعی مثل کار یا ورزش بپردازند.منطقه تحت درمان ممکن است قرمز شود و حتی ممکن است قرمزی چندین دقیقه و یا حتی چندین ساعت طول بکشد.
نزدیک به ۵۰درصد موارد گزارش شده(۱۱۵هزار درمان )بیماران تجربه درد را در طول و پس از درمان تجربه کردند.و در ۱۰۰درصد بیماران درد در زمان بسیار کوتاهی فرو کش می کند.
چه اتفاقی برای سلولهای چربی مرده می افتد؟چه فرآیندی بدن برروی آنها انجام می دهد؟
سلولهای چربی مرده شکسته و بوسیله سلولهای ایمنی بدن حذف می شوند.چربی هایی که از سلولهای چربی مرده آزاد می شوند به وسیله کبد پردازش می شوند.
هزینه پرداختی بیمار جهت استفاده از کرایولیپولیز برای هر عضو به طور کل چه قدر است؟
به طور متوسط در کشورهای مختلف حدود ۳۰۰۰دلار برای هر عضو می باشد که البته بسته به کشور طرح درمانی و پزشکان متغیر است.
مزایا:
در واقع از هیچ نوع روش جراحی در کرایولیپولیز استفاده نمی شود در حالیکه نتایج درمان مشابه است و ضمناعوارض جراحی و از کارافتادگی آن را ندارد.
تعدادجلسات کم (یک جلسه و حداکثر ۲ جلسه):در بیماران با وقت کم و کسانی که زمان لازم برای مراجعه مکرر به پزشک جهت جلسات مکرر درمانی را ندارند بهترین انتخاب است.
بدون از کار افتادگی
-برگشت ناپذیری(بدلیل از بین رفتن سلول چربی):تنها روش درمانی غیرجراحی است که به دلیل حذف سلولهای چربی برگشت پذیرنمی باشد.

?>