• شنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۹
کاربرد لیزر در رفع موهای زائد

کاربرد لیزر در رفع موهای زائد

کاربرد لیزر در رفع موهای زائد:شناخت پوست و تعیین انرژی مناسب در جلسه اول جهت کسب نتیجه مطلوب در درمان موهای زائد امری واجب است . در بعضی از مراکز به دلیل جلوگیری از استهلاک و صرفه جویی در تعویض قطعات گران قیمت دستگاه , برای پایین آوردن هزینه ها اپراتور با انرژی پایین کار کرده تا فشار به دستگاه وارد نشود و نتیجه این کار مقاوم شدن موها و تعداد جلسات بیشتر می باشد.

سوال : چرا برای درمان موهای زائد لیزر را انتخاب کنیم ؟
به این علت که درمان با لیزر سریع است و تهاجمی نمی باشد و اگر درست استفاده شود معمولا عارضه ای ندارد .موهای که عامل هورمونی دارند در جلسه اول صد در صد از بین نمی روند , التهاب نور لیزر می تواند موهای کرکی را در سطح پوست بیشتر کند اما این نگرانی ایجاد نمی کند چون بعدا” خودشان از بین می روند .فواصل بین جلسات لیزر بین ۴ تا ۶ هفته می باشد و اگر در بین فواصل جلسات موها برداشته نشوند ما بهترین پاسخ را خواهیم داشت .

سوال : موهای زائد داشتم و چند سال پیش لیزر کردم ولی الان دوباره رشد کرده است آیا برای بار دوم که می خواهم لیزر کنم اشکالی ندارد ؟
مشکلی نیست ولی برای بار دوم حتما باید یک بررسی هورمونی و سونوگرافی از ایشان داشته باشیم که ببینیم عامل موهای زائد هورمونی نباشد.

سوال : من موهای زائد دارم واز دوره نوجوانی موهای زائدم افزایش پیا کرده هم اکنون ۲۲ سال دارم و بارها ازمایش های هورمونی انجام دادم ولی مشکلی ندارم برای از بین بردن موهای زائد کمر , دور سینه ,ناف و ران ها باید چکار کنم ؟ آیا این مشکل میتواند دلیل ژنتیکی داشته باشد ؟
بله , احتمال دارد گیرنده های هورمونی شما به مقدار کمتر هورمون ها نیز حساس باشد و تحریک شود و آزمایش ها نرمال باشد . علت ژنتیکی نیز می توان داشته باشد شما می توانید لیزر کنید و تنها روش دائمی برای رفع موهای زائد لیزر است و برای جلوگیری از رشد مجدد ، دارو مصرف کنید .

سوال: آیا لیزر موهای زائد در ناحیه کشاله ران و پا با دستگاه الکساندریت درد زیادی دارد ؟؟ درد دستگاه لیزر ALEX از IPL بیشتر است یا کمتر؟
خیر درد این نواحی زیاد نیست ولی می توانید قبل از لیزر از کرم بی حس کننده استفاده کنید . دستگاه الکساندریت درد خیلی کمتری دارد .

سوال : می خواستم بدانم اگر خانمی لیزر انجام دهد ممکن است باعث حامله نشدن شود ؟
خیر , اینگونه نیست لیزر فقط در زمان حاملگی توصیه نمی شود .

سوال : من خانمی ۲۸ ساله می باشم که در ناحیه زیر چانه دارای موهای زائد هستم خواهشمندم من را راهنمایی کنید .
بارها گفته شده که در ابتدا باید بررسی هورمونی انجام شود و در ادامه اقدام به درمان جهت پیشگیری از رشد مجدد موها شود , سپس موهای موجود باید لیزر گردد.

سوال : برای موهای کنار گوش که نرم هستند میتوان از لیزر استفاده کرد ؟
اگر این موها کرکی هستند و رنگ روشن دارند , خیر , نمی شود لیزر کرد و در صورتی که رنگ تیره دارند از این روش می توانید کمک بگیرید .

مطالب مشابه

?>