• جمعه , ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
کاربرد روش پی ار پی (prp)

کاربرد روش پی ار پی (prp)

انجام تزریقات پی آر پی (PRP) در پزشکی، تکنیک جدیدی نیست. روش تزریق PRP برای بیش از ۲۰ سال است که در پزشکی مدرن ابداع شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما این تکنیک زمانی محبوبیت بالایی پیدا کرد و استفاده از آن گسترده شد که برخی از ورزشکاران مشهور و شناخته‌شده پیش‌قدم شدند و برای توانبخشی و بهبودی آسیب‌دیدگی خود از این روش استفاده کردند. پی آر پی درمانی همچنین برای بهبود پیوند استخوان فک، گردن و استخوان‌های صورت به کار می‌رود. این روش در سال‌های اخیر، توسط متخصصان برای درمان آسیب‌های ورزشی مورد استفاده قرار گرفته است. در این زمینه درمان زانو درد با پی آر پی و همچنین برای درمان آسیب‌های تاندونی مزمن به کار می‌رود.

تزریق پلاکت غنی از پلاسما (PRP) برای درمان انواع اختلالات اسکلتی-عضلانی در سال‌های اخیر بیشتر رایج شده است. تحقیقات و مطالعات انجام شده بر روی پی آر پی در زانو نشان داده‌اند که این روش کاملا ایمن است و به صورت بالقوه می‌تواند روند بهبودی بافت‌ها را تسریع بخشد و در نتیجه، بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده سریع‌تر صورت گیرد. تحقیقات بسیاری بر روی تاثیرات مثبت تزریق PRP بر روی درمان آرتروز زانو، پارگی رباط صلیبی ، کشیدگی رباط‌های آرنج ، اپیکوندلیت خارجی، آسیب‌های همسترینگ و آسیب تاندون آشیل انجام شده‌اند و نتیجه‌بخش بودن این روش را نشان داده‌اند.

مطالب مشابه

?>