• چهار شنبه , 29 می 2019
چند راهکار ساده و ارزان برای بهبود جوش‌های صورت

چند راهکار ساده و ارزان برای بهبود جوش‌های صورت

در اینجا با چند راهکار ساده و ارزان برای بهبود جوش‌های صورت آشنا می شویم:

زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرید.قرار دادن پوست بدن در معرض نور مستقیم خورشید اگرچه ممکن است برای برنزه کردن پوست بدن بسیار ایده آل به نظر برسید اما برای کسانی که از عارضه جوش‌های پوستی رنج می برند، مضر و نامناسب است.
از شستن بیش ازحد محل جوش‌ها خودداری کنید.شستن پوست بیش از دو الی سه بار در روز نه تنها نتیجه مطلوب نخواهد داشت بلکه وضعیت جوش‌ها را وخیم تر نیز خواهد کرد.
در انتخاب صحیح ویتامین‌ها و مکمل‌ها دقت کنید استفاده از مکمل‌های افزاینده ترشح طبیعی هورمون تستوسترون نیز همانند تزریق مستقیم خود تستوسترون می تواند منجر به بروز آکنه و جوش‌های پوستی گردد.
از کندن و دستکاری کردن جوش‌ها جدا پرهیز کنید. بسیاری از کسانی که از جوش و یا از دیگر عوارض پوستی رنج می برند، ناخواسته و ناخودآگاه جوش‌ها را دستکاری می کنند.فشردن جوشها باعث نفوذ باکتری‌های موجود در آنها به لایه های عمیق تر شده و احتمال نفوذ عفونت به خون را در پی دارد.
استرس را از خود دور کنید. استرس تاثیر مستقیم بر جوش‌های پوستی ندارد اما این پدیده روانی می تواند تعادل هورمونی بدن را تحت تاثیر قرار داده و آن را بر هم بزند.
به سلامت و تغذیه مناسب خود توجه کافی داشته باشید.خواب کافی، تمرین مناسب، پرهیز از خوردن غذای چرب و محرک، نوشیدن آب فراوان و موارد مشابه در پیشگیری از جوش و سایر ناراحتی ها و عوارض پوستی بسیار موثر هستند.
پوست خود را در برابر چربی و عوامل عفونت زا محافظت کنید. بهداشت پوست را رعایت کنید، دستهای خود را مرتب بشویید، اما همانطور که توصیه شد از شستن افراطی محل جوش‌ها به شدت پرهیز کنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

?>
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: