• جمعه , ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
پی آر پی مو

پی آر پی مو

در رابطه با پی آر پی مو PRP (پلاسمای غنی پلاکت) و دیگر مباحث مطروحه در وبلاگ سوالی دارید، برای راهنمایی و کمک به شما آماده ایم. سوال خود را در قسمت نظر وارد نمایید ، ما پاسخ کارشناسانه مربوطه را به طور مستقیم به ایمیلتان ارسال خواهیم کرد. اطلاعات شما به صورت خصوتصی نزد ما خواهد ماند و فقط پرسش و پاسخ در سایت منتشر خواهد شد.

هزینه درمان با پی آر پی PRP چقدر است؟
جهت دریافت هرینه ذقیق لطقا با کلیتیک تماس حاصل فرماببد و همچنین بسته به ازای هر کیت مصرفی دارد. به صورت تقریبی در مورد سر ۲-۱ کیت، زیر چشم ۱ کیت، جوان سازی صورت ۳-۲ کیت و هر مفصل زانو ۱ کیت مورد نیاز است.
برای انجام پی آر پی PRP به چند جلسه درمان نیاز است؟
معمولا در یک دوره درمانی، بین یک تا سه جلسه پی آر پی PRP نیاز می باشد. عموما” فاصله کمتر از ۳ ماه بین جلسات توصیه نمی گردد زیرا ظهور و تکمیل اثرات پی آر پی PRP آهسته می باشد.
برای کسی که ریزش موی ارثی داره و بخواد از روش پی آر پی استفاده کنه آیا PRP هیچ تاثیری روی موهای نازکش داره؟
بله، بهترین اثرات پی آر پی PRP در مورد ریزش موی ارثی دیده می شود و زودرس ترین اثرات آن کاهش ریزش و افزایش ضخامت موها ست.
آیا برای انجام پی آر پی PRP نیاز به انجام آزمایش یا تست خاصی دارم؟
خیر، هیچ آزمایشی قبل از انجام پی آر پی PRP مورد نیاز نیست.

پی آر پی PRP به چه صورت انجام می شود؟
روش کار به این صورت است که:
ابتدا حدود ۱۳-۸ سی سی از خون شما گرفته می شود. این کار بسیار شبیه به دادن یک آزمایش خون معمولی است. خون جمع آوری شده شما در داخل یک لوله که حاوی ژل پی آر پی ست ریخته می شود. سپس لوله، در دستگاهی به نام سانتریفوژ قرار می گیرد و حدود ۱۰ دقیقه چرخانده می شود. نیروی گریز از مرکز دستگاه، اجزای خون شما را از هم جدا می کند. پلاکت ها ی تغلیظ شده هم از بقیه خون جدا می شوند. حالا PRP که شامل عوامل رشد فراوان و سلولهای بنیادی است، آماده استفاده می باشد. در مرحله آخر پی آر پی PRP به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.|

در کدام موارد پی آر پی PRP منع مصرف دارد؟ آیا قبل از درمان با پی آر پی PRP انجام آزمایش خون لازم است؟ منظورم این است که آیا لازم است کیفیت خونم بررسی شود؟ اگر چنین است، چه آزمایشی؟
موارد منع مصرف درمان با پی آر پی PRP عبارتند از هر گونه عفونت فعال، حالت ضعف ایمنی، و یا عمل جراحی اخیر. هیچ تست خونی قبلی لازم نیست مگر آن که به یک بیماری خونی مشکوک باشیم.

من ۲۶ سالمه تارهای موهام خیلی نازکه و برای همین هم موهام رو خیلی کم پشت نشون میده میخواستم بپرسم روش prp برای من مناسب است و ایا این روش دائمی است یا خیر؟ ضمن اینکه رشد موهام هم خیلی کم شده.
پراکندگی ریزش مو باید مشخص شود. به خصوص در ریزش تمامی سر باید مشکلات ضمینه ای مانند کمبود های تغذیه ای را در نظر داشت. ولی به طور کلی پی آر پی روشی دائمی ست و اولین اثرات آن کاهش ریزش و ضخیم شدن موهاست.

سلام ، من در حال بررسی درباره تزریق PRP برای پای خودم می باشم. من کم خونی فقر آهن دارم و با اندک فعالیت دچار سرگیجه می شوم. من می دانم که کم خونی فقر آهن یک اختلال خونی است. آیا افراد می توانند با هر نوع کم خونی پی آر پی PRP را تزریق کنند؟
کم خونی فقر آهن در بیمارانی که قصد انجام پی آر پی PRP را دارند، مشکلی نیست. درمان پی آر پی PRP شامل جدا کردن پلاکت و پلاسما از خون است. کم خونی فقر آهن تنها سلول های قرمز خون را گرفتار می کند در حالی که در پی آر پی PRP تنها از پلاسما و پلاکت استفاده می شود. لذا این نوع خاص از کم خونی، دلیل منع انجام عمل پی آر پی PRP نیست.

با سلام و خسته نباشید و تشکر پیشاپیش از راهنمایی شما. با توجه به اینکه این روش جدید است چگونه می توان از نداشتن عوارض طی طولانی مدت اطمینان داشت؟ برای چه الگوهای ریزش مویی موثر است؟ تاثیر این روش تا چه مدت باقی خواهد ماند؟ در بخش معایب نوشته بودید نیاز به ۶ ماه تا یک سال درمان دارد آیا منظور شما درمان پیش از انجام PRP و به روشهایی غیر از آن مثلا مصرف دارم و محلولهای موضعی است و یا همین انجام مکرر PRP مدنظر شما بوده است؟
من دختری ۲۷ ساله هستم که تاج سرم کم پشت است در سالهای گوناگون از روشهای مختلفی چون محلول ماینوکسیدیل، و یا پارسال از زاندروکس و اکوفان اسـتفاده کرده ام اما با قطع زاندروکس (۵ ماه پیش) همه چیز به حالت اول خود برگشت (هنوز اکوفان می خورم) آیا می توانم با اطمینان از PRP استفاده کنم؟
سلام. ممنون
این روش در حدود ۲۰ سال است که در دنیا در حال بررسی ست و در این مدت هیچ گونه عارضه و عواقب سوئی گزارش نشده است.
این روش در تمام الگوهای ریزش مو به جز آلوپسی اسکار می تواند موثر باشد.

پی آر پی روش کند اثری می باشد و برای شروع اثرات خود به حداقل یک ماه زمان نیاز دارد. حتی در برخی گزارشات رویش مجدد بعد از گذشت ۹ ماه مشاهده شده است.
به نظر بنده شما با اطمینان خاطر می توانید از روش پی آر پی استفاده کنید.

آیا استفاده از پی آر پی PRP برای اهداف زیبایی به سن بستگی دارد؟
درمان پی آر پی PRP  برای هر کس، بدون در نظر گرفتن سن مفید است.

آیا پی آر پی PRP دارای اثرات دراز مدتی بر روی جای زخم جراحی صورت مربوط به ۳۰ سال گذشته می باشد؟
در حال حاضر هیچ گونه نتایج مطالعاتی برای تعیین اثرات دراز مدت پی آر پی بر روی آثار زخم جراحی وجود ندارد. معمولا بهترین رویکرد به اسکار صورت، ترمیم جراحی ( به خصوص در همراهی با پی آر پی PRP )  و یا درمان با لیزر فرسایشی مانند اربیوم یا CO2 خواهد بود.

می خواهم برای گرفتن اطلاعاتی راجع به پی آر پی PRP، از شما سوالاتی داشته باشم، من ۳۴ سال دارم و چین و چروک هایی در صورتم دارم که عمیق نیست ، به علاوه از حلقه سیاه و پف کرده زیر چشم هایم که به مرور زمان افزایش یافته، رنج می برم. به نظر من، پیشگیری بهتر از درمان است، بنابراین با توجه به سن و سال من، آیا من کاندید خوبی برای انجام عمل پی آر پی PRP هستم؟ آیا درمان PRP برای چین و چروک به اندازه بوتاکس موثر است؟ و به عنوان آخرین سوال ، طول اثر پی آر پی چقدر است؟ به عنوان مثال بوتاکس باید درحدود ۶ ماه بعد تکرار شود،  در موردپی آر پی PRP چگونه است؟
پی آر پی PRP به عنوان یک اقدام پیشگیرانه نیز مفید است. بر خلاف بوتاکس، درمان پی آر پی PRP ایجاد یک واکنش التهابی می کند که بخشی از فرایند جوان سازی ست. بیماران باید آگاه باشند که انتظار می رود مقداری از تورم در صورت برای ۲۴-۷۲ ساعت پا برجاست. ممکن است برای افزایش اثرات، تکرار درمان حدود ۲-۳ ماه بعد نیاز باشد. اثرات پی آر پی برای ۱ تا ۴ سال ماندگاری دارد و با افزایش سن و بالبع اثرات پیری بر ظاهر فرد، نیاز به تکرار عمل خواهد بود.بدیهی ست هر فرد، خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد و تواتر درمان بر این اساس مشخص می شود.

سلام من روی صورتم جای جوش عمیق وغیرعمیق دارم که قبلا ۳بارلیزرفراکشنال کردم ولی هنوزنیازبه درمان دارم به نظرشمابرای ادامه لیزربهتره یاپی آرپی؟
هزینه پی ارپی برای ۲طرف صورت چقدراست؟
منظورازیک کیت یک سرنگ است؟(شمادرقسمتهایی از سایت نوشته بودیدپی آرپی دائمیست؟اماتواین قسمت گفتید۱تا۴سال)یعنی برگشت دارد؟یاعمریست؟
لیزر فراکشنال یکی از روش های خوب و موثر در کاهش اثرات آکنه می باشد. به نظر بنده در انتخاب اولین روش یرای درمان این ضایعه، پی آر پی ارجح است زیرا عوارض احتمالی لیزر را نداشته و نیاز به مراقبت بعدی ندارد. همچنین پی آر پی یک روش کاملا طبیعی ست. می توان لیزر و پی آر پی را در همراهی هم استفاده کرد. این کار نتایج بسیار خوبی را به دنبال خواهد داشت.
هزینه به وسعت منطقه و بالطبع تعداد کیت مصرفی بستگی دارد. هزینه هر کیت در صفحه مربوطه آمده است.
منظور از کیت لوله های مخصوصی ست که خون در آن ریخته شده و توسط ان پلاکت را جدا می کنند

اثرات پی آر پی در مورد جوان سازی صورت و جای جوش دائمی ست. منظور از ۱-۴ سال این است که با افزایش سن، پوست هم حالت پیرتری به خود می گیرد و برای برگرداندن آن به حالت قبل، می توان پی آر پی را تکرار کرد. در واقع پی آر پی روند پیری را متوقف نمی کند ولی در ظاهر فرد، زمان را به عقب بر می گرداند.

 آیا پی آر پی PRP  در درمان استئو پنی موثر است؟  
متاسفانه باید بگویم “نه”. من در مورد استفاده از پی آر پی PRP برای استئوپنی و یا از دست دادن تراکم استخوان آگاهی ندارم. اجرای دستورات پزشکتان و ایجاد برخی تغییرات در شیوه زندگی می تواند اثرات خوبی در استئوپنی استخوان داشته باشد. یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم می تواند سرعت از دست دادن تراکم استخوان را کاهش بدهد و در نتیجه استئوپنی  را به تاخیر انداخته و از پوکی استخوان جلوگیری کند. پی آر پی PRP  در درمان صدماتی مانند پارگی تاندون و رباط موثر است، اما تراکم استخوان یک موضوع کاملا متفاوت است.

من دچار آرتریت مفصل ران راست هستم. بنده اصلا تمایلی به عمل جراحی ندارم  در نتیجه به دنبال روش های جایگزین می گردم. آیا پی آر پی PRP برای مشکلات مفصل ران مناسب است؟
بله ، اما در واقع این به شدت آرتریت شما بستگی دارد. هر بیمار پاسخ متفاوتی به درمان با پی آر پی PRP می دهد و اغلب شدت مشکل زمینه ای، تعیین کننده چگونگی تاثیر درمان PRP خواهد بود.

بعد از انجام پی آر پی PRP برای جوان سازی پوست، ازچه داروها و ویتامین هایی باید  اجتناب شود؟
از آسپرین قطعا باید برای ۱۰ روز قبل از درمان و حداقل به مدت ۲ روز پس از درمان به دلیل تاثیر آن بر پلاکت ها اجتناب شود. علاوه بر این باید از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی به مدت ۵ روز قبل از درمان پرهیز شود. مکمل هایی مانند ویتامین E را نیز نباید مصرف شود.

مطالب مشابه

?>