• پنج شنبه , ۳ تیر ۱۴۰۰
نکته‌های مهمی برای اصلاح مطلوب

نکته‌های مهمی برای اصلاح مطلوب

 نکته‌های مهمی برای اصلاح مطلوب :نرم‌کردن موها قبل از اصلاح با تیغ، باعث می‌شود اصلاح ساده‌تر و بهتر انجام شود و هیچ آسیبی به پوست نرسد.

در میان نکته‌های مهمی که برای داشتن اصلاح مطلوب به آنها اشاره می‌شود، شاید مهم‌ترین نکته آماده کردن پوست برای اصلاح باشد. نرم‌کردن موها قبل از اصلاح با تیغ، باعث می‌شود اصلاح ساده‌تر و بهتر انجام شود و هیچ آسیبی به پوست نرسد. آب، موثرترین نرم‌کننده مو است و شستن منطقه مورد نظر با آب ولرم، استفاده از خمیر مناسب اصلاح و صبر کردن به مدت ۲ تا ۳ دقیقه باعث می‌شود موها آب را جذب کنند، نرم شوند و راحت اصلاح شوند. افرادی که به‌دلیل کمبود وقت موها را قبل اصلاح خوب آماده نمی‌کنند، اغلب از نتیجه اصلاح خود راضی نیستند و بیش از بقیه با عوارض اصلاح با تیغ دست به گریبانند. بریدگی، خراشیدگی و تحریک پوست از این عوارض هستند.

اگر فرد موهای مجعدی هم داشته باشد، واکنش‌های التهابی نامناسبی در اثر اصلاح با تیغ در پوستش رخ می‌دهد که به آن فولیکولیت یا فرو رفتن نوک موهای بریده شده با تیغ در پوست می‌گویند. فشار زیاد تیغ روی پوست، استفاده بیش از حد از مواد لوبریکانت یا لیز‌کننده و استفاده از فرچه اصلاح و کف صابون و تیغ نامناسب هم می‌تواند باعث ایجاد این مشکل شود. یکی دیگر از عوارض اصلاح که آن هم به‌دلیل مرطوب‌نکردن خوب موها و اصلاح مکرر در خلاف رویش مو یا تحریک و خاراندن پوست بعد اصلاح یا استفاده از مواد محرک و معطر غیراستاندارد رخ می‌دهد، سوختگی است. این سوختگی اغلب با جوش‌های چرکی اطراف موهای اصلاح همراه است و به‌خصوص در افرادی که موهای ضخیم مناطق حساس را تیغ می‌زنند، دیده می‌شود مثل کشاله ران، زیر بغل، سینه و ریش. این حالت سوختگی که شبیه خراش قرمز پوست است و از چند ساعت تا ۲ روز باتوجه به شدتش رفع می‌شود، با برطرف‌کردن علل زمینه‌ساز به راحتی قابل‌پیشگیری است.

مطالب مشابه

?>