• چهار شنبه , 29 می 2019
مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی چیست؟ مزوتراپی mesotherapy برای اولین بار در سال ۱۹۵۲ میلادی توسط دکتر مایکل پیستور بکار برده شده است.در ابتدا فقط برای دردهای عضلانی اسکلتی کاربرد داشت ولی بعدا کاربرد آن گسترش یافته و برای ضایعات مختلف کاربرد پیدا کرد.

مزوتراپی عبارت از تزریق ترکیبی ویتامین ها ،داروها و مکمل های بداخل مزودرم یا همان لایه میانی پوست می باشد.که در حقیقت دارد در این ناحیه انباشته شده و بتدریج و با گذشت زمان آزاد می گردد.

امروزه در آمریکا از این روش به طور وسیعی بعنوان درمان های زیبایی،رفع چاقی های موضعی،ریزش مو(طاسی) و جوانسازیrejuvenation صورت و گردن و دستها بکار میرود.

این روش نسبتا بدون درد بوده و دوره نقاهت بعد از درمان نداشته و نیاز به بیهوشی حین انجام عمل هم ندارد و شخص بلافاصله میتواند به کارهایش بر گردد.

داروها توسط دستگاهی به نام مزوگان mesogun و از طریق سوزن های فوق العاده ظریفی در محل های مورد نظر در نقاط متعدد (بین ۵۰-۱۵۰ نقطه) به عمق بین ۲-۴ میلیمتر زیر پوست تزریق می شوند.حجم هر تزریق ممکن است به اندازه یک قطره باشد.

این روش به خصوص در درمان چاقی های موضعیobesity localized (ناحیه شکم و پهلو) بسیار موثر بوده و بدون اینکه عوارض عملی مثل لیپوساکشن را داشته باشد قادر است چربی های موضعی را بکاهد.

در استفاده از مزوتراپی بعنوان یک درمان جوان کنندهAntiaging ؛مزوتراپی باعث بهبود کشش پوستی و ترکیب پوست شده و باعث کاهش چین و چروک ها می گردد

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

?>
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: