• جمعه , 2 آگوست 2019
لیفت صورت با نخ (ترد لیفت)

لیفت صورت با نخ (ترد لیفت)

لیفت صورت با نخ (ترد لیفت) کدامیک ؟در زمان رد پایش را بر تمام اجزاء بدن ما می‌گذارد، این اثرات در زبان ما پیری نامیده می‌شود که در پوست به صورت چین و چروک و افتادگی پوست دیده می‌شود،

اما متاسفاته استرس های روزمره، مصرف سیگار، آلودگی‌هوا، اثرات اشعه آفتاب و … همه و همه پیری ما را تسریع می‌نمایند. همه در پی راه چاره، پیشگیری و درمان پیری می رویم؛ اما کدام روش واقعا در جوانتر شدن ما،جوان ساختن ما و جوان ماندن ما بیشترین تاثیر را دارد و چگونه می توانیم به صورت طبیعی شبیه عکس‌های سال قبل خود شویم.

روش‌های مختلفی تاکنون عرضه شده‌اند اما جدیدترین روشی که روند پیری را معکوس می‌نماید تکنیک جوانسازی با نخ است.

تکنیک جوانسازی، بر مبنای جاگذاری نخ‌های آهسته جذب‌شونده در زیرپوست هست. این نخ‌ها به‌تدریج و طی چهار تا شش ماه تحلیل رفته و سرانجام ناپدید خواهند شد،  اما در این مدت، تکثیر سلول‌های فیبروبلاست (سلول‌های سازنده الیاف کلاژن و الاستین که مسئول ایجاد و حفظ شکل و استحکام بافت‌ها هستند) و ساخت‌وساز کلاژن و الاستین و گسترش و نوسازی عروق را در پیرامون خود به‌شدت تحریک می‌کنند.

تکنیک جوانسازی با نخ  موجب می‌شود تا پوست کشیده‌تر، جوان‌تر، هموارتر و شفاف‌تر شود. چین‌وچروک‌ها محوشده، منافذ پوست ریزتر و باریک‌تر می‌شوند، قسمت‌های آویزان شده پوست استحکام یافته و درنهایت لیفت مناسب و بادوام ایجاد می‌شود.در هر ثانیه حضور این نخ‌ها در پوست، ساخت رشته‌های جوانی صورت می‌گیرد لذا یک جوانسازی و پیشگیری از پیری طولانی مدت در طی یک یا دو جلسه درمانی خواهید داشت.از این روش برای می توان برای رفع غبغب استفاده نمود .
ایجاد غبغب در ناحیه چانه می‌تواند اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد. متاسفانه، چربی جمع شده زیر چانه یکی از مقاوم‌ترین و ماندگارترین نوع چربی در برابر تلاش‌های انجام شده برای از بین بردن غبغب ، همچون تمرین‌های حرکتی و رژیم غذایی هستند. به این ترتیب حتی زمانی که فرد وزن کم می‌کند نیز وضعیت غبغب تغییر نکرده و تحت تاثیر کاهش وزن قرار نمی‌گیرد.

نخ سیلوئت و نخ خاردار PDO ، دونوع نخ بکار برده در این روش هستند که در ادامه مقاله به آنها می پردازیم.

انواع نخ
 پلی دی اکسان (PDO)
PDO یا (POLYDIOXAN ONE)  ماده تشکیل‌دهنده این نخ‌ها، ابتدا به خاطر کیفیت و ویژگی‌های خود در اعمال جراحی قلب و عروق، چشم‌پزشکی، زنان وز ایمان و اصولاً هرجایی که نیاز به استحکام و انسجام در عین بی‌خطری و بی‌ضرر بودن و عدم ایجاد تب و عفونت بسیار مهم است، بکار رفته و همچنان نیز استفاده می‌شود. زیرا این نخ‌ها ATRAUMATIC (غیر آسیب‌رسان به بدن انسان) بوده، نسبت به ماهیچه‌ها خنثی هستند و هیچ‌گونه خاصیت تب‌زایی و ایجاد عفونت از خود نشان نداده‌اند.

نخ پلی دیو کسان وان (PDO) یک نخ مو نو فیلامنت  سنتتیک  قابل‌جذب است که  به‌محض ورود به بافت‌های بدن باعث تجمع و تکثیر سلول‌های فیبر وبلاست در پیرامون خود می‌گردد.. کلاژن سازی و ترشح مداوم الیاف الاستین از فیبروبلاست‌ها، منجر به ایجاد یک شبکه داربست‌مانند در زیرپوست می‌شود که ازیک‌طرف از افتادگی بیشتر پوست در اثر نیروی جاذبه زمین پیشگیری می‌کند و از طرف دیگر باعث سفت شدن و شکل گرفتن پوست شده  و از پیدایش و گسترش ‌جاهای  شل و آویزان جلوگیری می‌کند. همان‌طور که قبلاً نیز اشاره شد، پس از چهارتا شش ماه نخ به‌طور کامل جذب می‌شود اما بافت ایجادشده و اثر نخ‌ها دو تا سه سال باقی خواهد ماند.

محل جاگذاری این نخ‌ها بین لایه درم و نیام عضلات زیر جلدی (لایه SMAS=Superficial Muscular Aponeurotic System ) هست.

درمان با نخ پلی دیو کسان وان (PDO) بسیار کارآمد، کاملاً ایمن و بدون درد است و دوران بهبود آن نیز در چشم به هم زدنی می‌گذرد.

نخ سیلوئت
نخ سیلوئت نخ بخیه مخروطی دوطرفه و کاملاً قابل جذبی است که برای اصلاح موقعیت بافت و اجزاء صورت و گردن به کار برده می‌شود. این نخ بخیه از یک نوار پلی لاکتیک اسید تشکیل می‌شود که سال‌های متمادی در پزشکی کاربرد داشته و ایمنی آن نیز به اثبات رسیده است. نخ سیلوئت کاملاً قابل جذب است و اثر لیفتینگ آن بیش از ۱۸ ماه ماندگاری دارد. نتایج عمل لیفت با نخ به صورت آنی نمود می‌یابد و با جذب شدن نخ، کلاژن طبیعی بدن جایگزین آن می‌شود و به این ترتیب جوانی بازیافته ماندگارتر می‌شود. در مجموع بیماران دارای پوست سنگین‌تر متقاضیان بهتری محسوب می‌شوند.

ناحیه‌های قابل درمان توسط لیفت با نخ
نخ سیلوئت
لیفت با نخ سیلوئت به منظور بالا کشیدن و محکم کردن پوست صورت و گردن انجام می‌شود. نخ سیلوئت بیشترین کاربرد را برای از بین بردن خط فک و خطوط اندوه، خطوط رو به پایین گوشه‌های لب، دارد؛ هر چند این درمان غالباً بر روی گردن، ابرو و گونه نیز انجام می‌شود. در راستای بهینه سازی نتایج عمل ممکن است از چندین رشته نخ استفاده شود.

نخ خاردار
لیفت با نخ خاردار به منظور بالا کشیدن و محکم کردن پوست صورت و بدن انجام می‌شود. نخ خاردار بیشترین کاربرد را برای از بین بردن خط فک و خطوط اندوه، خطوط رو به پایین گوشه‌های لب، دارد؛ هر چند این درمان غالباً بر روی گردن، ابرو، پیشانی، خطوط خنده و گونه نیز انجام می‌شود. به علاوه این روش برای بهبود وضعیت ناحیه بالای سینه، از بین بردن ترک‌های پوستی، لیفت باسن و شکم نیز کاربرد دارد. در راستای بهینه سازی نتایج عمل ممکن است از چندین رشته نخ استفاده شود.

روش انجام عمل
نخ سیلوئت
جراح چهره و گردن را پیش از عمل به دقت بررسی می‌کند تا بهترین محل‌های قرار دادن نخ را تعیین کند و نقطه‌های مناسب را بر روی پوست علامت بزند. این عمل در محیط ضدعفونی شده و تحت بی‌حسی موضعی با تزریق داروی بی‌حسی در محل‌های ورود و خروج نخ بخیه انجام می‌شود تا احتمال بروز هر گونه ناراحتی به حداقل برسد. یکی از مزایای بزرگ لیفت با نخ این است که هیچ برشی ایجاد نمی‌شود. جراح نخ را با سوزن وارد پوست می‌کند و هنگامی که تمام رشته‌ها در جای مناسب قرار گرفت، آنها را محکم می‌کند و انتهای نخ بخیه را می‌برد و زیر پوست به خوبی مخفی می‌کند. با کشیدن نخ درون پوست تاثیر مورد نظر حاصل می‌شود و مخروط‌ها به راحتی در یک جهت حرکت می‌کنند، اما در مقابل حرکت رو به سمت محل اولیه خود مقاومت می‌کنند؛ نتیجه نهایی این کار جوانسازی پوست و محکم شدن آن است. از آنجایی که نخ دو طرفه است، سمت دیگر نخ پوست بالا کشیده شده را در جای خود نگه می‌دارد و تاثیر عمل را دوچندان می‌سازد.

ناحیه درمان شده پس از عمل قدری قرمز و ملتهب می‌شود. بیشترین میزان تغییر را می‌توان بلافاصله پس از عمل مشاهده کرد، و طبیعی است که تأثیر حاصل شده ظرف چند روز آتی اندکی تعدیل یابد تا در نهایت نتیجه واقعی آشکار گردد. جمع شدن پوست در محل قرارگیری نخ طبیعی و کاملاً قابل پیش‌بینی است، اما جایی برای نگرانی وجود ندارد چون این مورد پس از چند روز برطرف خواهد شد.

نخ خاردار
سابقه پزشکی و شرح حال بیمار  در جلسه مشاوره پیش از عمل بررسی و بیمار کاملاً معاینه می‌شود تا اطمینان حاصل شود که وی متقاضی مناسبی برای این عمل به شمار می‌آید. لیفت با نخ خاردار عملی با حداقل تهاجم است، مراقبت پس از عمل بسیار ساده و جزیی است و دوران بهبود آن فوق العاده کوتاه است. این عمل در محیط ضدعفونی شده انجام می‌شود و بسته به محل تحت درمان از داروی بی‌حسی استفاده می‌گردد. جراح نخ خاردار را زیر پوست قرار می‌دهد و سپس با دست رشته‌های نخ را محکم می‌کند یا می‌کشد تا نتایج مطلوب به دست آید. از این گذشته نخ خاردار با تحریک فیبروبلاست به تولید کلاژن و الاستین اثرگذاری عمل را افزایش می‌دهد و بافت و تن پوست را بهبود می‌بخشد. نخ خاردار ظرف چند ماه طی فرایند هیدرولیز درون بدن کاملاً  تجزیه می‌شود و چون کوچکترین ذره‌ای از آن باقی نمی‌ماند، طبعاً هیچ اثر جانبی ناخواسته‌ای نیز بروز نمی‌یابد.

بالا کشیدن و محکم کردن پوست به واسطه ساز و کارهای گوناگون عملکرد تجهیزاتی چون قلاب، بست و خار داخل این نوع نخ بخیه ممکن می‌شود که به لایه زیر پوست متصل می‌شوند. نخ را می‌توان با اعمال فشار یا کشش محکم کرد تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید. جوانسازی و بهبود بافت پوست نیز ارمغان این عمل است که به دلیل تحریک فیبروبلاست در ناحیه‌های درمان شده رخ می‌دهد.

ایمن و بدون درد بودن لیفت با نخ
نخ سیلوئت
اگرچه لیفت با نخ سیلوئت عملی با حداقل تهاجم است، بااین حال احتمال بروز عوارض بالقوه وجود دارد. بیماران گاهی هنگام عمل و پس از آن ناراحتی اندکی را تجربه می‌کنند، که با تزریق داروی بی‌حسی مناسب در طول عمل و مصرف مسکن به حداقل می‌رسد. در محل ورود و خروج نخ زخم‌های بسیار کوچکی روی پوست ایجاد می‌شود که بهبود آن چند روز طول می‌کشد؛ به ندرت نیز جای زخم روی پوست باقی می‌ماند. مانند هر عمل دیگری که در آن در پوست نفوذ می‌شود، احتمال کبودی، ورم و عفونت وجود دارد. کبودی معمولاً بسیار جزیی و محدود به محل تزریق است، بااین حال گاهی با کبودی قابل توجه مواجه می‌شویم. ورم نیز اگرچه قابل انتظار است، اما معمولاً پس از سپری شدن چند روز فروکش می‌کند. خونریزی طی عمل را نیز می‌توان با اعمال فشار متوقف نمود. خونریزی پس از عمل در موارد انگشت شمار بروز می‌یابد و منجر به ایجاد توده‌های کوچک (هماتوم یا خونمردگی) در زیر پوست می‌شود که طی یک بازه زمانی چند روزه تا چند هفته‌ای از بین می‌رود. با توجه به حداقل بودن میزان تهاجم عمل احتمال آسیب دیدن بافت‌های عمیق‌تر، رگ‌های خونی یا اعصاب بسیار پایین است و به محل تحت درمان بستگی دارد.

نخ سیلوئت در شرایط استریل و کاملاً بهداشتی از اسید پلی لاکتیکی تهیه می‌شود که کاملاً قابل جذب و زیست سازگار است و سال‌های متمادی در سراسر جهان از جمله آسیا و ایالات متحده امریکا مورد استفاده قرار گرفته است.

نخ خاردار
نخ خاردار (پلی دی اکسانون) بیش از ۳۰ سال است که در عمل‌های جراحی به عنوان نخ بخیه پوستی و زیرپوستی کاربرد داشته و ایمنی آن اثبات شده است. انعطاف پذیری و مقاومت کششی بسیار بالا و امکان عبور دادن آسان آن از درون بافت باعث شده است تا این نخ بهترین گزینه برای عمل‌های زیبایی باشد. سوزن‌های فوق العاده ظریف مورد استفاده در لیفت با نخ خاردار نیز حداقل ناراحتی را ایجاد می‌کنند. روکش مخصوص این سوزن‌ها این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوان آنها را با حداقل مقاومت بافت در پوست لغزاند و جلو برد. اگرچه این عمل تقریباً بدون درد است، اما گاهی با توجه به ناحیه تحت درمان و میزان نخ مورد استفاده از پماد یا آمپول بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود تا عمل به هیچ وجه آزار دهنده نباشد.

مانند هر عمل دیگری که در آن در پوست نفوذ می‌شود، احتمال کبودی، ورم و عفونت وجود دارد. کبودی معمولاً بسیار جزیی و محدود به محل تزریق است، بااین حال گاهی با کبودی قابل توجه مواجه می‌شویم. ورم نیز بسیار اندک است و در صورت بروز یافتن پس از چند روز فروکش می‌کند. خونریزی طی عمل را نیز می‌توان با اعمال فشار متوقف نمود. خونریزی پس از عمل در موارد انگشت شمار بروز می‌یابد و منجر به ایجاد توده‌های کوچک (هماتوم یا خونمردگی) در زیر پوست می‌شود که طی یک بازه زمانی چند روزه تا چند هفته‌ای از بین می‌رود. با توجه به حداقل بودن میزان تهاجم عمل احتمال آسیب دیدن بافت‌های عمیق‌تر، رگ‌های خونی یا اعصاب بسیار پایین است و به محل تحت درمان بستگی دارد.

عوارض و اثرهای جانبی
بیمار ممکن است بلافاصله پس از عمل با قرمزی، تورم، خارش و درد مواجه شود که البته طبیعی است و به زودی برطرف خواهد شد. ورم پس از چند روز و دیگر علائم ظرف مدت کوتاه‌تری از بین خواهند رفت.

احتمال عفونت پایین و در صورتی که عمل به درستی انجام شود بسیار ناچیز است، بااین حال چنانچه موضع قرمز یا گرم و حساس بشود، باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کرد. بیمار گاهی اوقات به موازات تعدیل یافتن اثر لیفتینگ نخ را در سطح پوست یعنی در جایی حس می‌کند که جراح آن را بریده و مخفی ساخته است؛ در این صورت باید برای اصلاح سر نخ به جراح مراجعه کرد.

کبودی پس از عمل نیز غیرطبیعی نیست و احتمال بروز آن در صورت مصرف آسپرین یا داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن در دو هفته پیش از عمل افزایش می‌یابد. کبودی قابل توجه پس از عمل را می‌توان با قرار دادن یخ بر روی موضع کاهش داد.

نخ سیلوئت
گاهی در محل قرارگیری نخ فرورفتگی‌هایی در پوست مشاهده می‌شود، که طبیعی است و پس از چند روز برطرف خواهد شد. بیمار گاهی مخروط‌ها را داخل پوست احساس می‌کند که این مورد نیز جایی برای نگرانی نیست. لازم به یادآوری است که تأثیر لیفت با نخ معمولاً بلافاصله پس از اتمام عمل چشمگیرتر است و این اثر به مرور ظرف چند روز تعدیل می‌شود.

نخ خاردار
گاهی به نظر می‌رسد که جراح در اصلاح نقص پوست و لیفت زیاده روی کرده است و نتیجه غیرطبیعی است، اما این حالت ظرف چند روز تعدیل شده و نتیجه نهایی قابل مشاهده می‌گردد.

مزایای روش لیفت با نخ
روش سالم و بی‌خطری است.
به هیچ آمادگی خاصی نیاز ندارد.
به مراقبت‌های بعدی خاصی نیاز ندارد.
آثار درمان بلافاصله قابل‌مشاهده هستند.
آثار درمان باگذشت زمان نه‌تنها افت نمی‌کنند، بلکه روز بروز بهتر می‌شوند.
هیچ‌گونه جراحت یا جای زخم روی پوست مشاهده نمی‌شود.
نخ‌ها اصلاً قابل‌مشاهده یا لمس نیستند.
نخ‌ها کاملاً” قابل‌جذب هستند.
در صورت لزوم، امکان تکرار در همان محل و یا نقاط دیگر صورت و بدن در ماه‌ها و سال‌های بعد وجود دارد.
این روش از سن ۲۵  سال به بالا قابل‌استفاده است.

موارد منع مصرف
در زمان حاملگی یا  شیردهی
ابتلا به سرطان
وجود زخم باز یا عفونت در محل جاگذاری نخ‌ها
وجود اختلالات انعقادی
وقتی بیمار در حال مصرف داروهای ضد انعقادی است (اگر امکان قطع موقط درمان ضد انعقادی نباشد)
ملاحظات پس از درمان
بیمارمی تواند به‌صورت عادی صورت  و موهای خود را بشوید و استحمام کند
در صورت  التهاب می‌توان از کیسه یخ یا حوله سرد استفاده کرد  (۲۰ دقیقه  بر روی موضع قرار دهید و ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس دوباره تکرار کنید)
بهتر است بیمار حداقل تا سه شب  اول سرخود را به‌اندازه ۳۰ درجه  بالا نگه دارد
تا ۳ هفته از فشار مستقیم روی صورت و نواحی درمان شده اجتناب شود و بیمار روی صورت نخوابد
تا ۳ هفته تا آنجا که ممکن است حرکات صورت را به حداقل برسانند. از لبخندهای وسیع و به‌طورکلی حرکاتی که باعث تغییر شکل وسیع صورت می‌شوند مانند خمیازه عمیق و شکلک خودداری شود وبانی چیزی نوشیده نشود.

مطالب مشابه

۸ دیدگاه

 1. الهام
  مهر ۶, ۱۳۹۵ در ۵:۱۲ ق.ظ - پاسخ

  بهترین تکنیک جوانسازی چیست؟

  • admin
   مهر ۶, ۱۳۹۵ در ۵:۱۳ ق.ظ - پاسخ

   روش‌های مختلفی تاکنون عرضه شده‌اند اما جدیدترین روشی که روند پیری را معکوس می‌نماید تکنیک جوانسازی با نخ است.

 2. الهام
  مهر ۶, ۱۳۹۵ در ۵:۱۴ ق.ظ - پاسخ

  انواع نخ های جوانسازی چیست؟

  • admin
   مهر ۶, ۱۳۹۵ در ۵:۱۴ ق.ظ - پاسخ

   پلی دی اکسان (PDO) – نخ سیلوئت – نخ خاردار

 3. نسیم
  مهر ۶, ۱۳۹۵ در ۵:۱۶ ق.ظ - پاسخ

  عوارض و اثرهای جانبی لیفت صورت چیست؟

  • admin
   مهر ۶, ۱۳۹۵ در ۵:۱۶ ق.ظ - پاسخ

   بیمار ممکن است بلافاصله پس از عمل با قرمزی، تورم، خارش و درد مواجه شود که البته طبیعی است و به زودی برطرف خواهد شد. ورم پس از چند روز و دیگر علائم ظرف مدت کوتاه‌تری از بین خواهند رفت.

   احتمال عفونت پایین و در صورتی که عمل به درستی انجام شود بسیار ناچیز است، بااین حال چنانچه موضع قرمز یا گرم و حساس بشود، باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کرد. بیمار گاهی اوقات به موازات تعدیل یافتن اثر لیفتینگ نخ را در سطح پوست یعنی در جایی حس می‌کند که جراح آن را بریده و مخفی ساخته است؛ در این صورت باید برای اصلاح سر نخ به جراح مراجعه کرد.

   کبودی پس از عمل نیز غیرطبیعی نیست و احتمال بروز آن در صورت مصرف آسپرین یا داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن در دو هفته پیش از عمل افزایش می‌یابد. کبودی قابل توجه پس از عمل را می‌توان با قرار دادن یخ بر روی موضع کاهش داد.

 4. رویا
  مهر ۶, ۱۳۹۵ در ۵:۱۷ ق.ظ - پاسخ

  مزایای روش لیفت با نخ چسیت؟

  • admin
   مهر ۶, ۱۳۹۵ در ۵:۱۷ ق.ظ - پاسخ

   مزایای روش لیفت با نخ
   روش سالم و بی‌خطری است.
   به هیچ آمادگی خاصی نیاز ندارد.
   به مراقبت‌های بعدی خاصی نیاز ندارد.
   آثار درمان بلافاصله قابل‌مشاهده هستند.
   آثار درمان باگذشت زمان نه‌تنها افت نمی‌کنند، بلکه روز بروز بهتر می‌شوند.
   هیچ‌گونه جراحت یا جای زخم روی پوست مشاهده نمی‌شود.
   نخ‌ها اصلاً قابل‌مشاهده یا لمس نیستند.
   نخ‌ها کاملاً” قابل‌جذب هستند.
   در صورت لزوم، امکان تکرار در همان محل و یا نقاط دیگر صورت و بدن در ماه‌ها و سال‌های بعد وجود دارد.
   این روش از سن ۲۵ سال به بالا قابل‌استفاده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

?>
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: