• جمعه , ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
لیفتینگ صورت

لیفتینگ صورت

لیفتینگ صورت:جنس این نخ لیفتینگ صورت، از نوع پلی پروپیلن می باشد که سالهاست برای انجام بخیه در جراحیهای داخلی بدن انسان استفاده می شود.

برروی این نخ مخروط هایی (قلاب مانند) چندوجهی بنام cone قراردارد که به بافت ولایه ی زیرین پوست وصل شده وباعث، بالابردن، معلق نگه داشتن و ثابت ماندن پوست می شود. این نخهای ظریف شبیه به همان نخ هایی هستند که درجراحی لیفتینگ پوست نیز استفاده می شوند.

نخ سیلوئت:
Silhouette thread :

یکی دیگر از انواع نخهای استاندارد نخ لیفتینگ صورت سیلوئت ساخت کشور آمریکا میباشد.سیلوئت یک نخ دارای تکنولوژی خود محکم شونده بوده که اجازه ی انجام یک جراحی بسیارکم خطروکوچک رابرای بالابردن وثابت نگه داشتن پوست به ما می دهد. لیفتینگ با سیلوئت دارای تاییدیه ی سازمان دارویی آمریکا (F.D.A) برای بالابردن ناحیه ی میانی صورت، ابروها وگردن می باشد.

نخ پروموایتالیا :
promoitalia thread or happy lift
نخ پرومو یک نوع نخ لیفتینگ صورت ،ثبت شده ساخت ایتالیا است که بی خطر بوده و ایجاد ظاهری موثر، ظریف و طبیعی برای لیفتینگ صورت می کند.
این نخ جایگزین روش های سنگین جراحی برای کشیدن پوست نمی باشد ولی روش نو و مبتکرانه برای بیمارانی ست که خواهان روش های غیر تهاجمی برای انجام عمل جوانسازی صورت با نخ می باشند.

نخ لیفتینگ صورت چگونه نصب می شود؟
این نخ لیفتینگ صورت از خارهای ظریف و چند جهته که بر روی نخ های مخصوص جراحی تعبیه شده است برای بالا کشیدن پوست در ناحیه گونه ، گردن ، ابرو و صورت استفاده می کند. این نخ ها قابل جذب می باشند. این نخ از سوراخ بسیار ظریفی که در پوست تعبیه می شود وارد زیر پوست می شود و در زیر پوست یا زیر موها پنهان می باشد. این خارها وقتی زیر پوست باز می شوند مانند چتر باز شده و مانند داربست پوست را پشتیبانی کرده و باعث بالا کشیدن عمودی پوست ناحیه می شوند و این خاصیت را تا چند ماه یا سال حفظ می کنند. این نخ ها بعد از ۱۲ تا ۱۸ ماه جذب می شوند ولی بعلت ساختمان کلاژن اطراف نسج کار گذاشته شده اثرات سفتی و لیفتینگ Lifting باقی می ماند.

آیا انجام جوانسازی صورت با نخ درد و سختی دارد؟
لیفت صورت با نخ

انجام این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود. میزان تحمل درد از بیماری به بیمار دیگر فرق می کند حتی تعداد نخ و محل های نصب نخ در ایجاد این حس در بعد از عمل تاثیر دارد.معمولا نیازی به مسکن نیست و شرایط بعد از نصب به نحوی تحمل می شود.

آیا روش جوانسازی صورت با نخ بی خطر است؟

این روش بی خطر است و در موارد نادر ممکن است جا به جایی یا بیرون آمدن نخ به وجود بیاید که به سادگی قابل ترمیم است. کلا این عمل در صورتیکه توسط پزشک متخصص و فرد ماهر انجام شود از عوارض خفیف و نادری برخوردار است.

چند جلسه درمان نیاز است؟

بهتر است در جلسه اول ۱ یا ۲ جفت نخ در موضع مربوطه تست شود و در صورت تحصیل نتیجه خوب نیازی به تکرار و افزایش جلسات و نخ های بیشتری نیست. در غیر این صورت می توان یا در همان جلسه یا در جلسات بعد تعداد نخ ها را بیشتر کرد. در جلسه اول بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از نتیجه مطلوب به دست می آید و در ظرف ۱تا ۳ ماه به حداکثر می رشد و تا یک سال یا بیشتر ادامه می یابد.

چه مراقبت هایی بعد از انجام نیاز است؟
بعد از انجام عمل جوانسازی صورت با نخ ،به مراقبت های خاصی نیاز نیست ولی بهتر است از فعالیت های سنگین ، ورزش های سنگین ، باز کردن بیش از حد دهان مثل خندیدن شدید ، خمیازه کشیدن شدید، عطسه و سرفه هایی که باعث جا به جایی و فشار به نخ ها بیاید تا یک هفته بعد خودداری شود.از دادن ماساژ در منطقه مذکور و خوابیدن روی موضع تا یک هفته خودداری شود.

ماندگاری اثر این نخ لیفتینگ صورت تا چه مدت است؟
بسته به جنس و نوع پوست ، سن، درجه افتادگی پوست و تعداد نخ های کار گذاشته شده و تبحر و مهارت پزشک این اثر بین ۱ تا ۳ سال به طول می انجامد.

عوارض جانبی احتمالی لیفت صورت با نخ کدام هستند؟
عوارض جانبی نصب این نخ بسیار کم و نادر هستند و معمولا قابل اصلاح و برگشت هستند. این عوارض شامل ادم ، کبودی ، نا همواری پوست ، عفونت و قرمزی ، احساس ناخوشایند نخ مخصوصا هنگام غذا خوردن و جویدن که همگی موقت ، خفیف و نادر هستند.
جا به جایی و بیرون زدگی نخ هم از عوارض این عمل بوده که به راحتی قابل اصلاح است Dimple یا فرو رفتگی محل ورود و یا خروج نخ و یا ایجاد * و ورم در مسیر نخ هم از عوارض خفیف و قابل اصلاح این عمل می باشند. که جای نگرانی نیست و در صورت بروز به راحتی قابل درمان می باشند.

آیا می توان این عمل را همراه با سایر اعمال انجام داد؟
بله می توان برای اقدامات زیبایی دیگر در کنار این روش استفاده کرد.

آیا نخ های پرومو دائمی هستند؟
نخ های پرومو ایتالیا Happy Lift قابل جذب بوده و بعد از چند ماه تجزیه می شوند.نخ لیفتینگ صورت

تفاوت نخ های پرومو با نخ های دیگر در چیست؟
نخ های پرومو اولین نخ های قابل جذب ثبت شده در دنیا هستند و در سه نوع اصلی عرضه می شوند. انواع اصلی برای انجام این کار Free Floating یا ساده ، Double Needle یا دو سوزنه و لنگری یا Anchoring هستند که هر کدام ویژگی ها ، مشخصات و اثرات خاص خود را دارند.

با لیفت صورت توسط نخ چه مناطقی قابل درمان می باشند؟
افتادگی ابرو ها
غیر قرینگی ابرو ها
افتادگی و غیر قرینگی گونه ها
افتادگی ناحیه بالایی و ناحیه مرکزی و تحتانی صورت
خطوط خنده و گریه

مطالب مشابه

?>