• پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
لیزر نمی تواند تمام اسکارها یا جای زخم را برطرف کند

لیزر نمی تواند تمام اسکارها یا جای زخم را برطرف کند

لیزر نمی تواند تمام اسکارها یا جای زخم را برطرف کند:لیزر نمی تواند تمام اسکارها (جای زخم) را برطرف کند، لیزر در درمان اسکارهایی موثر است که فقط ۱۸ تا ۲۴ ماه از ایجاد آنها گذشته باشد.

اسکاری که چند سال از ایجاد آن گذشته است، به لیزر جواب نخواهد داد زیرا اسکار بالغ شده و زمان درمان آن با لیزر گذشته و در صورتی که از لیزر برای این گونه اسکارها استفاده شود، فقط ممکن است عارضه ایجاد کند.

به عنوان مثال برای اسکارهایی که در اثر آکنه های دوران بلوغ ایجاد شده و فرد در سن ۴۰ سالگی برای رفع آن مراجعه می کند، باید از روش های ترکیبی استفاده کرد مثلا برای اسکارهای صورت از سابسیژن و لیزر با هم استفاده می شود تا نتیجه بهتری حاصل شود زیرا لیزر به تنهایی نتایج مثبتی نخواهد داشت.

اگر به موقع از لیزر برای رفع اسکارها استفاده شود، بسیار کمک کننده است البته باز هم به طور کامل این ضایعات برطرف نخواهند شد اما می تواند تاثیرات مثبتی به همراه داشته باشد.
پزشکان متخصص بر اساس نوع بیماری و علتی که باعث بروز اسکار شده است که می تواند در اثر زخم، آکنه، سوختگی ها و محل جراحی باشد، تصمیم می گیرند که از کدام لیزر با چه توانی استفاده کنند و بهترین درمان را ارائه دهند.
گاهی برخی افراد غیرمتخصص برای از بین بردن اسکارهایی که زمان درمان آنها با لیزر گذشته است، از لیزرهایی با توان بالاتر استفاده می کنند که این مساله نه تنها تاثیری در رفع اسکار ندارد، بلکه عوارضی مانند سوختگی نیز ایجاد می کند.

مطالب مشابه

?>