• شنبه , ۳ آبان ۱۳۹۹
لیزر بهترین روش پاک کردن تاتو

لیزر بهترین روش پاک کردن تاتو

لیزر بهترین روش پاک کردن تاتو:برای قرن‌ها تاتو طرحی دائمی روی پوست محسوب می‌شد که پاک‌کردن آن را محال می‌دانستند اما با پیدایش تکنولوژی لیزر، پاک‌کردن تاتو ممکن شد.

لیزر چگونه تاتو را پاک می‌کند؟
لیزر بهترین روشی است که در حال حاضر برای محو تاتو به کار می‌رود. نور لیزر از روی پوست عبور می‌کند و در زیر پوست به جوهر تاتو می‌رسد و ترکیب رنگدانه‌های آن را می‌شکند. دفع این رنگدانه‌ها از بدن چند هفته‌ای طول می‌کشد.
برای از بین بردن تاتو، به چندین جلسه لیزر نیاز است که حتما باید به‌وسیله متخصص پوست انجام شود. هر جلسه معمولا چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد اما قبل از آن فرد باید آماده شود. بی‌حسی موضعی ناحیه، استفاده از عینک محافظ مخصوص هنگام عمل و استفاده از ضدآفتاب بعد از لیزر، از جمله نکته‌هایی است که باید رعایت شود. بعد از ۷ تا ۱۲ جلسه لیزر، می‌توان مطمئن بود تاتو کاملا محو می‌شود. بین هر جلسه نیز باید بین ۴ تا ۸ هفته فاصله گذاشت.

رنگ‌های مشکی، آبی و قهوه‌ای راحت‌تر از سایر رنگ‌های تاتو قابل پاک‌کردنهستند اما رنگ‌هایی مانند قرمز، سبز، زرد، نارنجی و سفید به سختی پاک می‌شوند و برای محوکردن آنها لازم است از رنگ‌های تیره روی آنها دوباره استفاده کرد. گرچه استفاده از لیزر در حال حاضر بهترین روش پاک‌کردن تاتو محسوب می‌شود اما هزینه بالای این تکنولوژی که تحت‌پوشش بیمه هم نیست و برحسب رنگ و سایز تاتو و تخصص فرد به کارگیرنده لیزر تفاوت دارد، بسیاری از متقاضیان پاک‌کردن تاتو را فراری می‌دهد. از طرفی استفاده از لیزر برای پاک‌کردن تاتو بدون عارضه نیست. درد هنگام انجام لیزر، سوزش و سرخی ناحیه تا چند هفته بعد از انجام عمل و مشکلات نادرتری نظیر باقی‌ماندن جای زخم، روشن یا تیره شدن پوست و… نیز ممکن است بروز کند.

استفاده از نور شدید غیرلیزر
روش دیگر پاک کردن تاتو، استفاده از تابش نور شدید با بلندی موج ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ نانومتر به محل تاتوست. در افرادی که پوستی تیره‌رنگ دارند، ممکن است استفاده از این روش باعث تیره یا روشن‌تر شدن رنگ پوست ناحیه تاتو بعد از محو طرح شود.

کشیدن تاتو
این روش چیزی شبیه به دندان کشیدن است. ابتدا محل را بی‌حس می‌کنند بعد به روش جراحی تاتو را برمی‌دارند و در صورت نیاز پوست را پیوند می‌زنند.

درم ابریژن
در این روش پوست لایه‌به‌لایه برداشته می‌شود تا تاتو کاملا پاک شود. این روش کمی دردناک است و ماه‌ها زمان می‌برد تا پوست بهبود یابد.

کرم‌های پاک‌کننده
گفته می‌شود برخی کرم‌ها می‌توانند تاتو را پاک کنند اما تبلیغاتی که در این زمینه انجام می‌شود، پایه علمی ندارد و شعارهایی دروغین است. اگر اصرار دارید از این نوع کرم‌ها استفاده کنید، مارک شناخته‌شده‌ای انتخاب کنید زیرا برخی از انواع آنها حاوی موادشیمیایی خطرناکی هستند که سلامت را به خطر می‌اندازند.

نکته مهم: اگر تا به حال تاتو نکرده اید پیشنهاد می کنیم هیچگاه اینکار را نکنید چون همه ی کسانی که تتو می کنند دیر یا زود از این کار پشیمان می شوند. این مطلب هم جهت اطلاع رسانی بود.

مطالب مشابه

?>