• پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
عوامل پیری پوست

عوامل پیری پوست

خوب است عوامل پیری پوست را بشناسیم و از آنها پرهیز کنیم تا روند پیری پوستمان را آهسته و آهسته تر کنیم

عوامل پیری پوست مواد ریر هستند:
۱-آفتاب
۲-مصرف شکر
۳-استرس
۴-مصرف سیگار
۵-آلودگی محیط

(ضد آفتاب):
حفاظت پیشرفته در کرم های ضد آفتاب فیزیکی
مواد مؤثره: مرطوب کننده ،زینک اکسید و تیتانیوم دی اکسید.

•  حفاظت منحصر به فرد در برابر هر دو اشعه مضر UVAو UVB
•  قابل استفاده برای مدت زمان زیاد
•  تهیه شده از مرطوب کننده خوب و غنی برای تغذیه و آبرسانی پوست
روش مصرف : به دقت روی صورت مالیده شود و به نواحی حساس توجه کنید.
بعد از شنا کردن و قرار گرفتن در معرض بارش شدید، دوباره استفاده کنید.

بهترین ضدآفتاب؟هرچند ساعت یکبار؟SPF یعنی چی؟عامل اصلی چین‌وچروک پوست و ایجاد کک‌ومک برروی آن نور آفتاب و به ویژه اشعه ماوراءبنفش است.

هیچ‌وقت فکر کرده‌اید که چرا بعضی‌ها با اینکه سنشان بالاست، ولی روی صورتشان چین‌وچروک زیادی دیده نمی‌شود و اصطلا‌حا جوان مانده‌اند؟ بازیگران هالیوود را نگاه کنید. بعضی از آنها ۶۰ ساله هستند ولی نقش یک خانم ۳۰ ساله را بازی می‌کنند و اگر کسی نداند واقعا فکر می‌کند که حالا اگر ۳۰ ساله نباشند، حداکثر ۳۵ سالشان‌است. اما چرا؟!

شاید بگویید که آنها هزار جور گریم و آرایش و عمل جراحی می‌کنند، ولی فقط این نیست. شاید هم بگویید که جنس پوستشان خوب است و جوان ماندن ارثی است. این هم قبول. ولی در کنار همه اینها یک وزنه بسیار سنگین هم برای جوان ماندن و شادابی پوست وجود دارد و آن نحوه مراقبت از آن است.

عامل اصلی چین‌وچروک پوست و ایجاد کک‌ومک برروی آن نور آفتاب و به ویژه اشعه ماوراءبنفش است. هر فردی با هر نوع پوستی و با هر نوع ژنتیکی اگر بلد باشد که در برابر آفتاب چطور از پوستش مراقبت کند، پوست سالم‌تر و شفاف‌تری خواهد داشت و مسلما آثار پیری هم دیرتر روی پوستش ظاهر خواهد شد. با وجود تاثیر ثابت شده آفتاب در ایجاد سرطان پوست، حتی اگر به فکر جوان ماندن هم نیستیم. باید مراقب پوستمان باشیم

مطالب مشابه

?>