• چهارشنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۹
رفع لکه های پوستی با طب سنتی

رفع لکه های پوستی با طب سنتی

متخصصان طب سنتی برای رفع لکه های پوستی با طب سنتی و از بین رفتن آنها ، مصرف آبلیمو، شیر، ماست ترش و بادام را توصیه کردند و راههای مختلفی از طریق طب سنتی برای رفع لکه‌های پوست وجود دارد.
برای افرادی که پوستشان دچار لکه‌های پوستی شده و این لکه‌ها اغلب قهوه‌ای رنگ هستند در طب سنتی راههایی وجود دارد که به وسیله آن می‌توان آنها را ازبین برد. یکی از این راهها استفاده از ماست ترش است. این درمان لکه‌های ناشی از آفتاب است. به این صورت که می‌توان ماست را با زردچوبه مخلوط کرده به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست قرار داده شود. مخلوط جو و دوغ نیز به عنوان حلال لکه‌های پوستی به شمار می رود که باعث لایه برداری ملایم پوست می‌شود.
استفاده از آبلیمو را به دلیل داشتن اسید سیتریک، روشن کننده پوست عنوان شده و مخلوط گلاب، آب خیار و آبلیمو به صورت روزانه پوست را شفاف می‌کند حتی مصرف آبلیمو با عسل نیز توصیه می‌شود.
متخصصان طب سنتی همچنین مصرف بادام را توصیه و بادام سرشار از ویتامین E است که به حذف لکه‌های قهوه ای پوست کمک می‌کند.مصرف آلوئه ورا نیز برای رفع لکه پوست و روشن کننده پوست موثر است. همچنین مصرف شیر نیز توصیه شده اما بهتر است قبل از استفاده از شیر، پوست با آب گرم شسته شود و برای اثرگذاری بیشتر، می‌توان شیر را با عصاره بابونه یا بومادران مخلوط کرد.

مطالب مشابه

?>