• یکشنبه , ۴ آبان ۱۳۹۹
درمانی برای پوست های خشک

درمانی برای پوست های خشک

درمانی برای پوست های خشک : متخصصان می گویند مرکز می توانید نوع خشکی پوست تان را مشخص کنید(براثر عوامل محیطی یا بیماری ها یا سرشتی؟کم آب یا کم چرب؟ عوارض دارویی یا مراقبت های نادرست و ناکافی؟ سن واقعی پوست نه سن شناسنامه ای؟ و …) و برای آن یکطرح درمانی مشخص کنید.

بسته به نیاز پوست کرم ها، شوینده ها و پاک کننده های مناسب برای پوست تان را تجویز می کند و در یک برنامه ی زمان بندی شده با جلسات درمانی هیدرودرمی(آبرسانی به پوست) می تواند تعادل طبیعی پوست تان را به شما بازگرداند و از پیری زودرس که در پوست های خشک بسیار شایع است پیش گیری نماید.

 چند پیشنهاد ساده برای درمان پوست های خشک

۱ ٫روزانه چندین لیوان آب و مایعات دیگر(آبمیوه، چای، دوغ و …) بنوشید.

۲ ٫دستکم روزی سه بار از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

۳ ٫هرگز پوست را پس از شستشو یا تعریق، با مالیدن حوله روی پوست خشک نکنید بلکه فقط حوله نرم را را روی پوست بگذارید و بردارید.

۴ ٫بیش از یکبار در روز دوش نگیرید و از آب داغ برای شستشو استفاده نکنید. بهتر است در حمام از شوینده های کرمدار و ترجیحا غیرصابونی و سپس روغن حمام استفاده کنید.

۵ ٫پس از استحمام تنها ۳ دقیقه فرصت دارید که بدن و صورت را با کرم ها و لوسیون های مخصوص چرب کنید وگرنه نه تنها آبی که در دوش گرفتن جذب پوست شده تبخیر می شود بلکه مقداری از رطوبت قبلی نیز از دست می رود.

۶ ٫از شیرپاکن و تونرهای مخصوص پوست های خشک استفاده کنید و از شستشوی مکرر پوست پرهیز کنید.

۷٫بهتر است آبی که برای شستشوی صورت استفاده می شود خیلی گرم نباشد.

۸ ٫از آفتاب پرهیز کنید و در طی روز از ضدآفتاب های مناسب استفاده کنید.دستکم صورت به روزی سه بار(هر ۴ ساعت) ضدآفتاب نیاز دارد و بهتر است قبل از بکار بردن مجدد ضدآفتاب درهربار مصرف، باقی مانده کرم قبلی را با تونر پاک کنید. از پدهای نرم یا پنبه آرایشی برای پاک کردن آرایش استفاده کنید.اگر شب ها از کامپیوتر استفاده می کنید هم لازم است برای خنثی کردن اشعه های مضر مونیتور ضد آفتاب بزنید.

۹ ٫محیط هایی که هوای بسیار سرد یا بسیار گرم و خشک دارند، و همچنین محیط هایی که جریان هوای زیادی در آن برقرار است (مانند بادگرم و خشک پاییزی در فضای باز) پوست را بشدت خشک می کنند.

۱۰ ٫از تماس پوست با مواد شیمیایی(مانند الکل، اکسیدان ها و رنگ مو، و شامپوهای مخصوص موهای چرب) بپرهیزید.

۱۱ ٫استفاده از کرم های ساینده(اسکراب) بویژه در زمستان جدا ممنوع است.

۱۲ ٫ماساژ ملایم پوست سبب افزایش خونرسانی به پوست و افزایش ترشح غدد سباسه می شود و برای پوست خشک مفید است.

۱۳ ٫برای پوست خشک که حساس و شکننده است بهتر است از کرم های وازلین استفاده شود.

۱۴ ٫هفته ای دو تا سه بار می توان از ماسک های مرطوب کننده طبیعی یا آماده استفاده کرد.

۱۵ ٫ بهتر است عطر و ادکلن را مستقیما به صورت نزنید و روی گردن، پشت گوش یا روی لباستان بکار ببرید.

مطالب مشابه

?>