• چهار شنبه , 29 می 2019
حداقل ۳ بار در هفته ورزش کنیم

حداقل ۳ بار در هفته ورزش کنیم

حداقل ۳ بار در هفته ورزش کنیم:اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه‌های ورزشی ندارید اما علاقه دارید که وزن خود را کاهش دهید و تناسب اندام پیدا کنید می‌توانید ورزش را در برنامه شلوغ خود جای دهید و با انجام حداقل ورزش در خانه خوش‌اندام‌تر شوید.

برای اینکه از ورزش نتیجه مطلوب را بگیریم باید حداقل ۳ بار در هفته ورزش کنیم. دو جلسه ورزش باید ورزش‌های قدرتی و یک جلسه ورزش هوازی یا قلبی – عروقی باشد. برای اینکه ورزش کردن موثرتر باشد به توصیه‌های زیر عمل کنید:

۱- زود شروع کنید
سعی کنید هر چقدر می‌توانید در ساعات زودتری در روز ورزش کنید زیرا انرژی و حوصله بیشتری برای انجام ورزش دارید. سعی کنید حتما سه جلسه ورزش در هفته را در برنامه خود بگنجانید.

۲- حرکات کوتاه مدت و شدید انجام دهید
حرکات ورزشی کوتاه مدت و شدید بهترین گزینه برای کاهش وزن هستند. این حرکات به شما امکان سوزاندن کالری بیشتر در زمان کمتر را می‌دهند. بعد از انجام این حرکات تا ۲۴ ساعت سوخت و ساز بدن افزایش می‌یابد.

۳- با حرکات قدرتی جلسه ورزشی را آغاز کنید
حتی اگر هدف شما انجام ورزش هوازی است ابتدا با انجام سریع حرکات قدرتی کار را آغاز کنید. این کار باعث می‌شود که بدن از ذخیره چربی استفاده کند. اگر ابتدا با حرکات هوازی شروع کنید از انرژی بدن برای انجام حرکات قدرتی کاسته می‌شود.

۴- در طول روز فعالیت داشته باشید
اگر پشت میز می‌نشینید هر یک ساعت بلند شوید و چند حرکت ورزشی انجام دهید. از پله استفاده کنید یا برای صحبت کردن با دیگران با آن‌ها قدم بزنید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

?>
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: