• پنج شنبه , ۳ تیر ۱۴۰۰
جوش‌ها را جدی بگیرید

جوش‌ها را جدی بگیرید

جوش‌ها را جدی بگیرید:جوش‌ها، آکنه‌های و خال‌های ساده را باید جدی گرفت زیرا می‌تواند علائمی برای بروز برخی از بیماری‌های ژنتیکی کشنده پوستی باشد.

با تاکید بر‌اینکه جوش‌ها، آکنه‌ها و خال‌های ساده پوستی را باید جدی گرفت زیرا می‌تواند علائمی برای بروز برخی از بیماری‌های ژنتیکی کشنده باشد، اظهار کرد: جوش‌ها و آکنه‌های ساده، خال‌های پوستی و حتی ریزش موهای ساده می‌تواند طیف خفیفی از بیماری‌های پوستی کشنده باشد که باید آنها را جدی گرفت.
افرادی که دچار علائمی همچون ریزش مو، جوش‌ها، آکنه‌ها و خال‌های پوستی هستند بهتر است با انجام آزمایشات ژنتیکی از سلامتی خود به ویژه دستگاه ایمنی و پوست خود مطمئن شوند تا بتوان در صورت بروز بیماری در مراحل ابتدایی از شیوع و پیشرفت بیماری‌های ژنتیکی کشنده پوستی و… پیشگیری کرد.
بیماری‌های خطرناک و شدید بیشتر جنبه ژنتیکی دارند و باید جدی‌تر گرفته شوند و این موارد برای خانواده‌هایی که در آن‌ها سوابق بیماری‌های کشنده ژنتیکی وجود دارد نگران کننده و هشدار دهنده‌تر است.
بیشتر بیماری‌های کشنده به ویژه بیماری‌های پوستی جنبه ژنتیکی دارند.چراکه در این نوع بیماری‌ها معمولا به دلیل مشکلات ژنتیکی یک سری جهشا‌ت در برخی از ژن‌ها اتفاق می‌افتد که عامل تسریع کننده این بیماری‌ها هستند.

مطالب مشابه

?>