• شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۹
جوان‌سازی پوست

جوان‌سازی پوست

جهت جوان‌سازی پوست و با افزایش سن، حجم بافت‌های چربی در صورت کم می‌شود و پوست دچار چین و چروک می‌شود، جزئیات جوان‌سازی پوست را تشریح کرد.

با افزایش سن، حجم بافت‌های چربی در صورت کم می‌شود و پوست دچار چین و چروک خواهد شد. کاهش حجم بافت‌های زیرپوستی موجب پیر شدن آن می‌شود و یکی از راه‌های جوان‌سازی صورت، برگرداندن این حجم از دست‌رفته به وسیله مواد دارای تأییدیه است.

مواد مورد تائید برای تزریق شامل هیالورونیک اسید و چربی‌های بدن جهت جوان‌سازی پوست استفاده می‌شوند. بنابراین تزریقات «فیلر» برای جوان سازی صورت ۲ تا ۳ سال دوام دارد.

تزریقات باید سه شرط لازم را جهت جلوگیری از عوارض داشته باشند، اولاً کسی که می‌خواهد این مواد را تزریق کند باید فرد مورد نظر را به درستی انتخاب کند و پیش از آن، معاینات چشم را انجام دهد تا عوارض بینایی پس از آن را کنترل کند. شرط دوم، به مواد موردنظر مربوط می‌شود، چرا که هر ماده‌ای را نمی‌توان استفاده کرد و در نهایت نیز فرد تزریق‌کننده باید دوره‌های لازم را دیده باشد، چرا که باید بداند با چه ارگان‌هایی در صورت مواجه است.

اکنون این مواد بسته به اینکه در کدام ناحیه صورت تزریق شود و در افراد مختلف، حدود ۲ سال و گاهی نیز تا ۴ سال دوام پیدا می‌کند و یکی از ویژگی‌های مثبت آنها برگشت‌پذیریشان است، زیرا موادی که برگشت‌پذیری ندارند تائیدیه علمی نداشته و سبب عوارض می شوند.

مطالب مشابه

?>