• چهار شنبه , 29 می 2019
جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست برای جوانسازی علاوه بر بوتاکس، فیلر و چربی ,می‌توان از روش‌های مکانیکال مانند لیزرهای CO2و اربیوم نیزاستفاده کرد.

همچنین می‌توان از دستگاهی به نام هایفو HIFUجهت جوانسازی و لیفتینگ استفاده کرد.عملکرد آن به این طریق است که هایفو امواج اولتراسوند را روی عضله متمرکز می‌کند و بعد از طی مراحلى، جوانسازی انجام می‌شود.

- روش دیگر RFیعنی امواج رادیو فرکوئنسی است. امواج رادیو فرکوئنسی که به صورت فرکشنال اعمال می‌شود در حقیقت می‌توانند باعث جوانسازی، سفت شدن و کم شدن خطوط پوست شوند. نه تنها در صورت، بلکه در جاهای دیگر بدن مانند روی دست و روی شکم هم بعضی از اینها قابل استفاده هستند. مثل خطوط بارداری یا خطوطی که در اثر چاقی و لاغری ایجاد می‌شوند.

- از دیگر روش‌های جوانسازی می‌توان به پیلینگ اشاره کرد. پیلینگ ماده‌ای شیمیایی است که حتماتحت نظر پزشک  باید روی پوست مالیده شود. ولی آنهایی که دارای درصدهای پایین هستند و مقدارکمی ماده پیلینگ دارند (مثلا ۲ درصد). افراد می‌توانند در منزل و بدون حضور پزشک انجام دهند. اما فراموش نکنید که این کار  باید با راهنمایی پزشک  انجام گیرد.

- یکی دیگر از روش‌های جوانسازی لیزرهایی همچون PDLاست، که آنها هم برای جوانسازی به کار می‌روند.

آیا در انتخاب روش‌های مناسب، بیمار می‌تواند خودش تعیین کننده باشد یا حتما باید با تشخیص پزشک انجام شود؟

معمولا بهتر است که بیمار خود را به پزشک بسپارد و پیشنهاد درست و نهایی را از پزشک بخواهد. باید اول مشکل بیمار مشخص شود که کدام قسمت را می‌خواهد اصلاح کند. بعد از تعیین محل درمان، به پیشنهاد پزشک توجه کند که آیا مثلا فیلر بزند یا این که از روش‌های دیگر جوانسازی استفاده کند تا نتیجه‌ بهتری داشته باشد.

آیامی‌توان به صورت ترکیبی از روش‌های جوانسازی استفاده کرد؟

بله,بهتر است که روش‌های جوانسازی به صورت ترکیبی و پکیج ارائه شوند. اگر مسئله مالی برای بیمار مطرح نباشد، بهتر است که چند روش با هم ارائه شوند. منتهی با فواصلی که پزشک صلاح می‌داند. مثلا وقتی مریض از روش هایفو استفاده می‌کند ,بعد از یک ماه می‌تواند RFفرکشنال را هم انجام دهد. حتی می‌تواند در صورت نیاز از مزایای ژل یا بوتاکس هم بهرمند شود. معمولا اگر از چند روش با هم استفاده شود اثر تجمعی دارد و تاثیر بیشتری خواهد داشت.

نکته آخر در مورد جوانسازی!

بهترین کاری که می‌توان قبل از مراجعه به پزشک و به عنوان پیشگیری برای پیری زودرس پوست ارائه داد، استفاده از ضدآفتاب‌هاست. مورد دیگر استفاده از میوه و سبزی تازه و نیز مصرف ماهی است که باعث می‌شوند روند پیری را به تاخیر بیاندازند. به‌خصوص پرهیز از نور آفتاب و داشتن خواب کافی در ظاهر پوست و جوان ماندنش خیلی موثر هستند. مجموعا استفاده از مایعات به مقدار کافی هم موثر است.

مطالب مشابه

۴ دیدگاه

 1. مریم
  تیر ۲۸, ۱۳۹۵ در ۴:۲۴ ق.ظ - پاسخ

  برای جوانسازی پوست از چه روش هایی می توان استفاده کرد؟

  • admin
   تیر ۲۸, ۱۳۹۵ در ۴:۲۵ ق.ظ - پاسخ

   برای جوانسازی پوست از بوتاکس، فیلر و چربی ,می‌توان از روش‌های مکانیکال مانند لیزرهای CO2و اربیوم نیزاستفاده کرد.همچنین می‌توان از دستگاهی به نام هایفو HIFUجهت جوانسازی و لیفتینگ استفاده کرد.عملکرد آن به این طریق است که هایفو امواج اولتراسوند را روی عضله متمرکز می‌کند و بعد از طی مراحلى، جوانسازی انجام می‌شود.

 2. الهام
  تیر ۲۸, ۱۳۹۵ در ۴:۲۶ ق.ظ - پاسخ

  آیا روش های دیگری برای جوانسازی پوست وجود دارد؟

  • admin
   تیر ۲۸, ۱۳۹۵ در ۴:۲۷ ق.ظ - پاسخ

   روش دیگر RFیعنی امواج رادیو فرکوئنسی است. امواج رادیو فرکوئنسی که به صورت فرکشنال اعمال می‌شود در حقیقت می‌توانند باعث جوانسازی، سفت شدن و کم شدن خطوط پوست شوند. نه تنها در صورت، بلکه در جاهای دیگر بدن مانند روی دست و روی شکم هم بعضی از اینها قابل استفاده هستند. مثل خطوط بارداری یا خطوطی که در اثر چاقی و لاغری ایجاد می‌شوند.
   - از دیگر روش‌های جوانسازی می‌توان به پیلینگ اشاره کرد. پیلینگ ماده‌ای شیمیایی است که حتماتحت نظر پزشک باید روی پوست مالیده شود. ولی آنهایی که دارای درصدهای پایین هستند و مقدارکمی ماده پیلینگ دارند (مثلا ۲ درصد). افراد می‌توانند در منزل و بدون حضور پزشک انجام دهند. اما فراموش نکنید که این کار باید با راهنمایی پزشک انجام گیرد.
   - یکی دیگر از روش‌های جوانسازی لیزرهایی همچون PDLاست، که آنها هم برای جوانسازی به کار می‌روند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

?>
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: