• چهار شنبه , 29 می 2019
توصیه هایی برای مراقبت از پوست

توصیه هایی برای مراقبت از پوست

توصیه هایی برای مراقبت از پوستپوست بزرگترین عضو بدن است؛ مرئی‌ترین عضو که کارکردهای فراوانی دارد.

۱- اگر فوم یا ژل مخصوص اصلاح در دسترستان نیست، به پوست خود صابون نزنید. از شامپوهای ۲ در ۱ که حاوی نرم کننده هستند یا نرم کننده های مخصوص مو کمک بگیرید تا پوستتان کمتر در معرض خشکی ناشی از اصلاح قرار بگیرد.

۲- اگر پوستتان خشک است، آن را با همان شامپوی مخصوص موهای خشک که حاوی نرم کننده است و آن را به سرتان زده اید بشویید و دور انواع لیف و صابون را خط بکشید.

۳- اگر پوستتان چرب یا پوسته پوسته است، به جای لیف های زبری که به پوست شما آسیب می رسانند، از صابون های اسکراب و لیف های نرم و لطیف کمک بگیرید.

۴- اگر پوستتان بیش از اندازه خشک است یا به اگزما مبتلا هستید، با روغن های طبیعی مانند نارگیل، بادام یا زیتون، پوستتان را در بخار حمام ماساژ دهید.
۵- بیشتر از ۵ دقیقه به طور مداوم زیر آب گرم حمام نمانید. در غیر این صورت با از دست رفتن چربی های سطح پوست و خشکی و خارش پوستتان مواجه خواهید شد.

۶- پوست سرتان را به هیچ عنوان با شامپو نسایید. برای تمیز کردن پوست سرتان کافی است شامپو را با کمک کف دست ها به آرامی روی پوست سر و موهایتان ماساژ دهید.

۷- برای پیشگیری از ابتلا به خشکی و آلرژی پوستی، پوست سر و بدن خود را پس از شستن به خوبی آبکشی کنید تا اثری از مواد شوینده روی پوستتان باقی نماند.

۸- برای پیشگیری از خشکی و التهاب پوست، دور صابون های معطر را خط بکشید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

?>
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: