• چهار شنبه , 29 می 2019
تمرینات کششی و انعطاف پذیری

تمرینات کششی و انعطاف پذیری

در اینجا ۷ پیشنهاد تمرینات کششی و انعطاف پذیری برایتان آورده‌ایم تا هنگامی که یک تمرین کششی را آغاز می‌کنید، آنها را بخاطر داشته باشید:

۱. انعطاف پذیری و کشش باهم تفاوت دارند
انعطاف پذیری، به یک محدوده‌ی حرکتی برای یک مفصل اشاره دارد. درجه‌ی انعطاف پذیری که یک شخص دارد، تحت تاثیر عضلات و بافت‌های متصل مانند رباط‌ها و تاندون‌ها است. اما کشش، شکلی از ورزش است که می‌تواند منجر به افزایش انعطاف پذیری گردد.

فقط عضله را تا اندازه‌ای که احساس راحتی می‌کنید بکشید و حدود ۱۵ ثانیه یا بیشتر در همان وضعیت نگه دارید.

۲. مقدار بهینه‌ی انعطاف پذیری برای هر فرد متفاوت است

مگر در مواردی که مفصل شما آسیب دیده باشد، محدودیت دامنه‌ی حرکت ممکن است بخاطر سفتی عضلات باشد. این مسئله به آسیب دیدگی، درد مزمن و حالت ایستادن یا قرار گرفتن نامناسب مرتبط است.اگر عضلات شما زیادی سفت باشند، شاید به تمرینات کششی نیاز داشته باشید.

با این حال، بیش از حد منعطف بودن هم شاید علامت خوبی نباشد. ماهیچه‌هایی که بیش از حد شل هستند، ممکن است ضعیف شوند. این موضوع، می‌تواند باعث بی ثباتی مفصل و در رفتگی شود. اگر شما بیش از حد انعطاف پذیر هستید، شاید لازم باشد که عضلات و مفاصلتان را با تمرینات مقاومتی تقویت کنید.

مقدار مناسب انعطاف پذیری که شما نیاز دارید، با توجه به حرکات اصلی زندگی روزمره یا ورزش شما مشخص می‌شود. بعنوان مثال،بازیکنانی که در ورزش بیس بال توپ را پرتاب می‌کنند، در مقایسه با دونده‌ها به انعطاف پذیری بیشتری در شانه‌هایشان نیاز دارند. یا مثلاً دوچرخه سواران نسبت به ورزشکاران رزمی به انعطاف پذیری کمتری در پاهایشان نیازمندند. حتی جابجا کردن یک کیسه‌ی مواد غذایی یا هل دادن ماشین چمن زنی، به مقداری انعطاف پذیری نیاز دارد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

?>
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: