• یکشنبه , ۴ آبان ۱۳۹۹
تفاوت این دو نوع کرم در چیست ؟

تفاوت این دو نوع کرم در چیست ؟

بسیاری از افراد برای پوشاندن لک صورت و خوشرنگ به نظر رسیدن چهره از کرم پودر و کرم‌های پوشاننده استفاده می‌کنند اما تفاوت این دو نوع کرم در چیست ؟ و اینکه کدام بهتر است ؟

قدرت پوشانندگی کرم‌های پوشاننده مسلما از کرم پودرها بیشتر است و مناسب افرادی است که یا دچار خال‌های تیره‌ای هستند که با لیزر از بین نمی‌رود یا کک و مک بسیاری دارند و به ویتیلیگو مبتلا هستند یا ضایعات پوستی و جای جوشی دارند که روی اعتماد به‌نفسشان تاثیر منفی می‌گذارد و مجبورند تا تکمیل درمان و بهبود پوست از آنها استفاده کنند.

کرم‌های پوشاننده در مقایسه با کرم‌پودرها ضدآفتاب با SPF 15 دارند که گرچه کارایی چندانی ندارد و جای ضدآفتاب را نمی‌گیرد اما از کرم پودر ساده بهتر است. برخی از انواع کرم‌های پوشاننده بدون چربی و ضدآب مناسب پوست‌های چرب هستند اما باید مراقب میزان مصرف بود. تا می‌توانید استفاده از کرم‌های پوشاننده را محدود کنید زیرا این نوع کرم‌ها مثل کرم‌های گریم سنگین‌اند و منافذ پوست را می‌پوشاند و می‌توانند باعث جوش شوند. انتخاب این نوع کرم باید زیر نظر متخصص باشد. رنگ این نوع کرم‌ها نیز باید با رنگ پوست همخوانی داشته باشد که چهره مصنوعی نشود.

مطالب مشابه

?>