• چهار شنبه , 29 می 2019
تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس:بوتاکس عضلاتی که قسمت‌هایی از صورت را حرکت می‌دهند، نظیر عضلات دور چشم، عضلات ناحیه پیشانی در محل بین دو ابرو و ناحیه اخم که در واقع چین‌های حرکتی نامیده می‌شوند فلج کرده و می‌تواند در پیشگیری از چروک زودهنگام این نواحی اثرگذار باشد.

زیبایی تکرار حرکت این چین‌های حرکتی سبب ثابت شدن آنها می شود، به طوری که حتی در زمان غیرحرکت هم باقی می‌مانند و بوتاکس می تواند در به تاخیر انداختن این چروک‌ها اثرگذار باشد.

بوتاکس به عنوان یک روش درمانگر که می تواند در درمان میگرن، کاهش تعریق کف دست، پا، زیر بغل و… اثرگذار باشد.

مدت ماندگاری هر بار بوتاکس را بین چهار تا شش ماه و برای اینکه این روش اصلاحی بتواند اثرات پیشگیری کننده مناسب داشته باشد، باید سالی دو تا سه بار تکرار شود.

متخصصان پوست، مو و زیبایی تزریق بوتاکس را در دوران بارداری و شیردهی ممنوع می دانند مبتلایان به برخی از بیماری‌های خاص نیز نمی‌توانند بوتاکس را انجام دهند.

بوتاکس عوارض جدی ندارد،تنها در برخی از موارد عوارض موضعی مثل خون مردگی در فرد دیده می شود که خود بخود برطرف می شوند. ابراهیمی یکی از عوارض بوتاکس را افتادگی دانست و در هر صد مورد یک نفر ممکن است با افتادگی بوتاکس مواجه شود، ولی در مجموع در صورتی که فشار یا ضربه به ناحیه بوتاکس شده وارد نشود و تزریق نیز توسط جراحان پلاستیک و متخصصان پوست انجام گرفته باشد، احتمال افتادگی آن بسیار کم است.افتادگی بوتاکس عارضه چندان مشکل سازی نیست، گفت: تزریق نامناسب بوتاکس یک هفته پس از تزریق آغاز می‌شود و بعد از گذشت دو تا سه هفته خودبخود از بین می رود.

 ژل می تواند به عنوان تکمیل کننده بوتاکس و در مواردی که چروک‌های عمیق بوجود می آید در از بین بردن چروک‌ها اثرگذار باشد. به گفته ابراهیمی، چروک‌های عمیق پوست را می توان با یک ماده فیلر(پرکننده) مثل ژل، چربی یا هر چیز دیگری برطرف کرد.  ژل‌ها بسته به کیفیت تزریق و نوع ژل تزریق شده می توانند مشکل ساز باشند که این مشکل در مواردی که ژل در حجم های بالا تزریق شده جدی‌تر است. تزریق ژل در حجم‌های بالا مثل گونه گذاری می تواند با جابجایی مواجه شود که در این مورد می توان مشکل ایجاد شده را با تخلیه ژل برطرف کرد. وی با بیان اینکه واکنش‌ها، حساسیت‌ها و مشکلاتی که در پی تزریق ژل ایجاد می‌شوند نیاز به درمان دارند.

ژل و بوتاکس دو روش تکمیلی می باشند که نمی توانند جایگزین هم شوند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

?>
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: