• پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
تزریق فیلر لب

تزریق فیلر لب

تزریق فیلر لب :اگر شما می خواهید لب های برجسته تر و صاف تری داشته باشید، شما ممکن است روشی را برای افزایش حجم لب ها انتخاب کنید. افزایش حجم لب ها ممکن است به کمک جراحی یا با استفاده از تزریق فیلر لب انجام شود.

فیلرهای لب رایج ترین راهکارها برای افزایش حجم لب ها هستند. تزریق فیلر لب یک روش کم تهاجمی است و دوره ریکاوری کوتاه تری در مقایسه با جراحی دارد. تزریق فیلر لب شامل تزریق یکی از انواع فیلرهای لب به داخل آن است. همچنان که سن افزایش می یابد، ما به طور طبیعی مقداری کلاژن و چربی را در پوست خود از دست می دهیم. این اتفاق موجب نازک شدن پوست و افتادگی اجزای صورت از جمله لب ها می شود. تزریق فیلر لب کلاژن و چربی از دست رفته را جایگزین می کند. در ادامه با روش انجام تزریق فیلر لب و شرایط قبل، در طول و بعد از تزریق آشنا می شویم.

تزریق فیلر لب: انتخاب فیلر مناسب
اولین چیزی که باید در تزریق فیلر لب در نظر داشته باشید، تعیین چیزی است که شما بعد از تزریق ژل به لب از شکل آن انتظار دارید. آیا می خواهید حاشیه های لب ها برجسته تر شوند و یا لب های شما پر شده و بزرگ تر دیده شوند؟ پاسخ دادن به این سوالات در انتخاب نوع فیلر مورد در تزریق فیلر لب پزشک را یاری می کند.

تزریق فیلر لب: انتخاب نوع تزریق
پزشک نوع تزریق فیلر لب را انتخاب می کند. گزینه های مختلفی موجود است. کلاژن یک ماده موجود در بافت پیوندی است که در گذشته به عنوان رایج ترین ماده مورد استفاده در تزریق فیلر لب محسوب می شد. در هر حال، امروزه به ندرت از کلاژن برای تزریق فیلر لب استفاده می شود. بدین دلیل که اثرات ناشی از تزریق کلاژن به عنوان فیلر لب پایدار نیستند و تزریق آن می تواند موجب بروز واکنش های آلرژیک در بسیاری از افراد شود.

فیلرهای هیالورونیک اسید در حال حاضر به طور وسیعی برای تزریق فیلر لب و حجم دادن به آن استفاده می شوند. هیالورونیک اسید یک ماده ژل مانند است که از باکتری تولید می شود. این ماده با اتصال به مولکول های آب در پوست، موجب حجیم تر شدن ظاهر لب ها می گردد. این فیلرها برای تزریق فیلر لب به آرامی جذب می شوند و حجم آن ها بسته به چیزی که شما انتظار دارید تغییر می کند.

مدت زمان پایداری اثر در بیشتر انواع فیلرهای لب هیالورونیک اسید در حدود شش ماه است و بعد از آن لب ها به ظاهر طبیعی خود بازمی گردند. محققین دریافته اند که استفاده از فیلرهای هیالورونیک اسید برای تزریق فیلر لب تولید کلاژن بیشتر در پوست را تحریک می کنند و بدین ترتیب برجستگی طبیعی تری را در لب ها ایجاد می نمایند.

مطالب مشابه

?>