• پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
تاثیر ورزش در رژیم غذایی

تاثیر ورزش در رژیم غذایی

تاثیر ورزش در رژیم غذایی : نتایج جدیدترین تحقیقات حاکی از آن است که ورزش کردن به افزایش چشمگیر مصرف کالری منتهی نمی‌شود بلکه حتی سطوح پایین‌تر از فعالیت‎های فیزیکی همچون پیاده‌روی می‌تواند حتی به کاهش میل به خوردن افراد منجر شود.

تحقیقات مختلفی را در این مورد انجام دادند که نتایج این تحقیقات در خصوص گرسنگی و مصرف غذا، متناقض بوده است.

محققان استرالیایی نتایج حاصل از ۲۹ تحقیق را از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۲ بررسی کردند و اثرات ورزش بر مصرف کالری را در بین ۵۸۴ نفر از ۸ کشور مورد مطالعه قرار دادند. مدت زمان تمرین‌های ورزشی بین ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه بود که دوچرخه سواری و دویدن‌، پیاده‌روی، تمرین مقاومتی بود.

در حین نظارت بر فعالیت‎های ۱۴ ساعته ورزشی شرکت‌کنندگان، وعده‌های غذایی با مقدار انرژی مشخص در اختیار آنها قرار گرفت به طوری که کالری مصرفی آنها قابل اندازه‌گیری بود که این میزان کالری از کالری‌های سوزانده شده در حین ورزش کم می‌شد. نتایج به دست آمده با مصرف کالری آنها در حین زمان‌هایی که آنها ورزش نمی‌کردند، مقایسه شد.

به طور میانگین، شرکت‌کنندگان بعد از ورزش حدود ۴۸ کالری بیشتر از زمانی که ورزش نکرده بودند، مصرف می‌کردند. مطالعات از ورزش دویدن نشان داد که بیشترین میزان مصرف کالری، حدود ۷۷۲ کالری در ساعت بود اما فقط ۵ درصد افزایش جذب کالری داشتند.

دوندگان حدود ۱،۸۸۹ کالری در یک روز تمرین کالری سوزاندند در حالی که این میزان در یک روز غیر تمرین ۱،۸۰۰ کالری بوده‌ است.

تحقیقات پیاده‌روی نشان داد که هیچ تغییری در مصرف انرژی یا کاهش قابل توجه ایجاد نشده است و هیچ تفاوت قابل توجهی در نتایج بین مردان و زنان وجود نداشت.

به گفته محققان اکثر افراد به مدت حدود ۱۴ ساعت تحت نظر قرار گرفتند، اما هر گونه تغییر در وزن بدن هفته‌ها یا مدت زمان بیشتر به طول انجامید.

مطالب مشابه

?>