• چهار شنبه , 29 می 2019
بوتاکس زیربغل

بوتاکس زیربغل

بوتاکس زیربغل:بطور طبیعی میزان متعادل تعریق به کاهش درجه حرارت بدن کمک می نماید ولی در بعضی افراد غدد عرق دارای فعالیت بیشتری می باشند و این موجب ایجاد بوی نامطبوع و ظاهری نامناسب بویژه در فصول گرم سال می شود.

به این حالت هایپرهیدروز گفته می شود.

درمان های متفاوتی برای بیماری هایپر هیدروز وجود دارد که خط اول درمان محلول الکلی آلومینیوم کلراید ۲۰ تا ۲۵درصد می باشد که ایراد این دارو ایجاد حساسیت و ریختگی شدید پوست می باشد.

داروهای آنتی کولینرژیک مثل پروپانتلین و اکسی بوتینین نیز مورد استفاده قرار می گیرد که بدلیل عوارض آن ها از قبیل خشکی دهان و کاهش حرکات دستگاه گوارش استفاده از آن محدود شده است.

راه حل دیگر تزریق بوتاکس در موضع می باشد که از طریق تاثیرات آنتی کولینرژیک بوتاکس و تاثیر آن بر غدد برون ریز ترشح کننده عرق می باشد .

✔️تزریق در عمق پوست است و برای کاهش درد از کمپرس یخ و کرم های بی حسی از قبیل EMLA استفاده می شود.

✔️۵ تا ۷ روز بعد از تزریق تاثیر بوتاکس شروع شده و تعریق در این نقاط متوقف می شود . مدت زمان تاثیر بوتاکس برای کاهش تعریق طولانی تر از تاثیر آن بر عضلات صورت می باشد که این بدلیل اثر طولانی تر بوتاکس بر روی غدد عرق می باشد.

✔️بعد از تزریق ممکن است بطور موقت عضلات دست بویژه در ناحیه شست دچار ضعف شوند که این موضوع موقتی است و بعد از مدتی برطرف می شود.

✔️انجام لیزر موهای زائد در زیر بغل ، موم انداختن و استحمام با آب داغ و انجام ورزش های سنگین تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس غیر مجاز است که این زمان برای کاهش التهاب و تورم در ناحیه می باشد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

?>
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: