• یکشنبه , ۴ آبان ۱۳۹۹
این تکنیک را برای موهای خود تمرین کنید

این تکنیک را برای موهای خود تمرین کنید

این تکنیک را برای موهای خود تمرین کنید : احساس می‌کنید تار موی‌تان به زیبایی و قوت همیشه نیست پیشنهاد می‌کنیم با یک متخصص در این رابطه مشورت کنید. بسیاری از متخصصان و درمانگران شیوه‌های طبیعی و سنتی درمان اصلاح رژیم غذایی و مصرف به اندازه غلات، سبزی‌ها ومیوه‌های تازه را در تامین ویتامین‌ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن به منظور افزایش زیبایی پوست و مو توصیه می‌کنند. برخی از آنها استفاده از جلبک‌های دریایی و انواع جوانه‌ها مثل جوانه گندم، جو و ماش را در تهیه مواد غذایی روزانه و سالادها پیشنهاد می‌کنند

می‌خواهید مانع ریزش موهای‌تان شوید

یکی از دلایل ریزش مو در بسیاری از مردم استرس است. متاسفانه مشکلات و ناراحتی‌های عصبی، استرس،  اضطراب و هیجان از جمله مخرب‌ترین عوامل ریزش مو در میان جوانان است. برای پیشگیری از این مسئله بهتر است تنش‌ها و فشارهای عصبی خود را که در طول روز به دلیل فعالیت‌ها و برنامه‌های کاری به شما تحمیل شده با تمرکز و مدیتیشن از خود دور کنید. این شیوه بی‌شک یکی از بهترین راه‌های حفظ آرامش و ریلکسی است. به خاطر داشته باشید که استرس در کنار تغذیه نامناسب، ضعف بدن و بیماری و رژیم‌های غیراستاندارد از جمله بزر‌گ‌ترین دلایل ریزش مو در جهان است.

می‌خواهید موهای‌تان درخشان شود

تغذیه مناسب یکی از راهکارهای ساده و کم دردسر برای حفظ نشاط و شادابی موهاست. مصرف مواد غذایی سالم، طبیعی و تازه و دریافت مقدار کافی از مواد مغذی، ویتامین‌ها و پروتئین‌ها تاثیر زیادی در حفظ سلامت و زیبایی موها دارد. به اعتقاد کارشناسان قرار دادن مواد غذایی غنی از آهن و ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف در سبد غذایی روزانه تاثیر بسیاری در رشد موها، تقویت و استحکام آنها خواهد داشت. از میان بهترین مواد مغذی و مفید برای موها می‌توان به سویا، هویج، برنج سبوس‌دار، شیر، اسفناج، نخود فرنگی، آب لیمو، ویتامین C، سبزیجات و گیاهان تازه اشاره کرد.

پوست سرتان چرب شده

یکی از اصلی‌ترین عوامل ریزش مو در مردان و زنان، چربی پوست سر است. چربی پوست سر این بار به دلیل پرکاری غدد چربی موجود در پوست سر در بسیاری از مردم دیده می‌شود. تجمع چربی ترشح شده از این غده‌ها موجب انباشته شدن میزان زیادی چربی در ریشه و پیاز مو شده و تغذیه مو را دچار اختلال می‌کند. این امر به مرور زمان موجب ریزش مو می‌شود. پرکاری غدد چربی پوست دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. یکی از بزرگ‌ترین این دلایل موروثی بودن پرکاری غدد چربی در بدن است. بسیاری از خانواده‌ها پرکاری غدد چربی را از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌کنند.

یکی دیگر از دلایل ترشح زیاد غدد چربی وجود اختلالات عصبی و فشارهای هیجانی بر افراد است. به گفته کارشناسان برخی افراد در مقابل فشارهای عصبی و هیجاناتی که در طول روز در محیط کار یا خانه به آنها تحمیل می‌شود، اینگونه واکنش نشان می‌دهند. محققان معتقدند غالب افرادی که دارای غدد پرکار چربی در بدن هستند، از جمله افرادی هستند که حساسیت بیشتری به مسائل دارند و عموما در گروه افراد مضطرب و پراسترس قرار دارند.

موهای‌تان خشک شده

یکی از شایع‌ترین مشکلات مربوط به مو خشکی موها در مردان و زنان است. کدری، زبری، بدحالتی و شکننده بودن این نوع موها از جمله عوارض ناشی از خشکی موها در مردان و زنان است. یکی از عوامل بزرگی که موجب خشک شدن موها در افراد مختلف می‌شود کم‌کاری ترشح غده‌های چربی در پوست سر است. ترشح نکردن این غده‌های چربی موجب زبری و شکننده شدن موها شده و به مرور آنها را بدحالت و بی‌روح می‌کند. شکنندگی موها در این مواقع در صورتی که به موقع درمان نشوند تا جایی پیش می‌رود که بیمار با شانه کردن موهایش شاهد ریزش و خرد شدن تارهای موی خود خواهد بود. یکی از بهترین شیوه‌های طبیعی  برای درمان خشکی مو، ماساژ است. به کمک ماساژ می‌توان با تحریک غده‌های چربی موجود در پوست سر میزان فعالیت آنها را تغییر داد و موجب تحریک آنها و ترشح چربی در پوست سر شد.

مطالب مشابه

?>