• شنبه , ۸ آذر ۱۳۹۹
اهمیت وجود کلاژن سازی در بدن

اهمیت وجود کلاژن سازی در بدن

اهمیت وجود کلاژن سازی در بدن کلاژن ماده ای بسیار ضروری برای همه کسانی است که به سلامت و جوانی پوست خود اهمیت می دهند می باشد.

کلاژن پروتئین طبیعی بدن انسان است که بیشتر در بافت های هم بند دیده می شود. این ماده در حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد از پروتئین موجود در بدن انسان با کارکرد های مختلف را تشکیل می دهد.
تماس برای کاشت نخ لیفت و جوانسازی
تقریبا تمام بافت های بدن از پیوند های رشته های کلاژن ساخته شده اند و توسط آن ها حمایت می شوند. این رشته های کلاژن هم به سلول های داخلی و هم به سلول های خارجی بدن شکل می دهد.
برخی از وظایف این اتصال های کلاژن شامل:
ایجاد انعطاف پذیری و استحکام به پوست
استحکام و تقویت رگ های خونی
کمک به توسعه و رشد بافت ها
افزایش فرایند کلاژن سازی پوست با ترد لیت یا کاشت نخ جوانسازی
با افزایش سن و پیر شدن بدن، میزان سطح کلاژن کاهش یافته و در اواخیر دهه دوم زندگی بیشتر افراد دیگر کلاژن کافی برای حفظ سلامت و جوانی پوست شان را در اختیار ندارند.
عوامل مختلفی می تواند سرعت تولید کلاژن را کاهش دهد که شامل عوامل خارجی مانند آسیب مربوط به نور خورشید و قرار گیری در معرض سموم محیطی می باشد.
▪️این عوامل به سلول های پوست آسیب رسانده که می تواند موجب بروز علائم پیری در بدن می گردد و کلاژن کافی برای جبران این خسارت وارد شده وجود ندارد.
▪️برای جلوگیری از وقوع چنین عوارضی، استفاده از کرم های ضد آفتاب بهترین راه حل استاین کار احتمال قرار گیری در معرض اشعه ماورای بنفش بیش از حد در طول روز در تمام سال، به خصوص در فصول بسیار گرم که اشعه ماورای بنفش شدت بیشتری پیدا می کند، کاهش می دهد.

مطالب مشابه

?>