• دوشنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۹
اصلاح قوز و فرورفتگی پل بینی

اصلاح قوز و فرورفتگی پل بینی

اصلاح قوز و فرورفتگی پل بینی:اگر شما می‌خواهید صورتی خوش‌فرم‌تر و جذاب‌تر داشته باشید می‌توانید انجامش برخی از عمل‌های جراحی بینی را مورد توجه قرار دهید.

مهم نیست که شما دختر باشید یا پسر زیرا عمل جراحی بینی تغییرات مثبتی در ظاهر کلی صورت شما ایجاد می‌کند. تقریباً در تمام موارد، پزشک اصلاح تورفتگی بینی و پیشانی را همراه با جراحی نوک بینی انجام می‌دهد. به هر حال، اگر شما بر این باورید که انتهای پل بینی شما پایین‌تر از حد معمول است و نوک آن به اندازه کافی بلند است شما می‌توانید فرایند اصلاح تورفتگی پیشانی و بینی را پس از جلسه مشاوره با پزشک انتخاب کنید.

یک بینی تغییرشکل یافته و متناسب باعث می‌شود که ظاهر صورت شما زیباتر به نظر رسیده و اعتماد به نفستان نیز افزایش یابد. بیمارانی که به دنبال بهتر شدن و نه عالی و کامل شدن ظاهر بینی خود هستند می‌توانند این فرایند را انجام دهند. اگر شما از نظر فیزیکی سالم هستید و از نظر روانی باثبات بوده و اهداف واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج حاصل از انجام این فرایند دارید می‌توانید عمل اصلاح تورفتگی پیشانی و بینی را انجام دهید.

روش‌های اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی

عمل غیر جراحی بینی با تزریق ژل بسیار شبیه به تزریق ژل در قسمت‌های دیگر صورت است. این فرایند پس از انجام جلسه مشاوره اولیه در کمتر از ۱۵ دقیقه و انجام می‌شود. این درمان یک گزینه بالینی برای بیمارانی است که پل بینی آنها صاف و تخت است. با این روش ظاهر بینی بهبود یافته و پل بینی بلندتر می‌شود و در نتیجه ظاهر کلی صورت نیز زیباتر به نظر می‌رسد.

این روش به سادگی انجام می‌شود، در وهله اول متخصصین ما ناحیه مورد درمان را معاینه و آماده می‌کنند. سپس ژل در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود و در نهایت پزشک محل تزریق را ماساژ داده تا ژل به طور یکنواخت در زیر سطح پوست پخش شود.

دوران نقاهت و بهبودی به مدت یک هفته یا بیشتر محل تزریق متورم شده و کبود می‌شود. ممکن است بلافاصله پس از انجام عمل غیرجراحی رینوپلاستی قرمزی مختصری ایجاد شود. کبودی و تورم ایجادشده به حدی نیست که مانع کار کردن یا سر کار رفتن شما در روز بعد شود. بدون توجه به نوع ژل مورد استفاده، نتایج معمولاً مشابه بوده و اثر آن حدود ۹ ماه تا یک سال باقی می‌ماند. به هر حال هنوز حرکات کمی در بینی وجود دارد و به همین دلیل برخی پزشکان بر این باورند که ممکن است نتایج تا دو سال هم باقی بمانند.

عمل رفع قوز بینی

اصلاح یا کوچک‌سازی قوز بینی یکی از شایع‌ترین دلایل انجام عمل اصلاحی بینی است. وجود قوز بینی می‌تواند باعث تضعیف روحیه فرد شود. ممکن است برخی افراد به طور مادرزادی قوز بینی داشته باشند و یا در اثر شکستگی‌های بینی به این عارضه دچار شده باشند. برای رفع قوز بینی هم باید استخوان بینی برداشته شود و هم غضروف بینی. در صورتی که قوز بینی کم برداشته شود می‌تواند باعث ایجاد برآمدگی دائمی بینی شود و در صورتی که قوز بیش از اندازه برداشته شود ممکن است باعث بدشکلی و تورفتگی بینی شود. بنابراین جراح قوز بینی را به شکلی تغییر می‌دهد که بهترین شیب روی بینی ایجاد شده و پایه بینی اصلاح شود.

نقاهت و بهبودی پس از انجام عمل جراحی بینی برخی محدودیت‌ها برای بیمار وجود دارد. بیمار باید به مدت دو هفته از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کرده و تا سه هفته پس از عمل از بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کند. به علاوه، بیماران به مدت ۶ هفته نباید در ورزش‌های پربرخورد یا فعالیت‌هایی که ممکن است باعث ضربه و آسیب‌دیدگی به بینی شود شرکت کنند. در حالی که تغییرات ایجادشده در بینی پس از چند هفته مشخص می‌شود باید به مدت یک سال تا نمایان شدن نتیجه نهایی عمل بینی صبر کرد.

عمل پیوند غضروف

عمل‌های جراحی زیبایی بینی غالباً برای تغییر شکل بینی، کاهش یا افزایش سایز آن انجام می‌شوند. دو نوع عمل اصلاحی برای ترمیم بینی وجود دارد: عمل جراحی باز و عمل جراحی بسته بینی.

در عمل جراحی بسته بینی که به عمل اندونازال نیز معروف است همه شکاف‌های ایجاد شده برای انجام عمل داخل نوستریل‌ها یا سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شوند. مهم‌ترین هدف از به کار بردن این رویکرد پیشگیری از ایجاد اسکارهای مشخص است. در این عمل پوست بینی کمی کشیده می‌شود که ممکن است باعث تخریب غضروف بینی شود.

در عمل جراحی باز بینی شکاف‌های کوچکی روی پل بینی در ناحیه کلوملا که سوراخ‌های چپ و راست بینی را به هم وصل می‌کند ایجاد می‌شود. با باز کردن فلپ‌های بینی، ساختار استخوان و غضروف بینی به راحتی دیده شده و در دسترس قرار می‌گیرند که باعث می‌شود دقت عمل افزایش یابد.

برخی عمل‌های جراحی شامل پیوند غضروف به قسمت‌های مختلف بینی می‌شود و در برخی موارد غضروف از گوش یا دنده‌ها گرفته می‌شود. یکی دیگر از عمل‌های جراحی عمل انحراف بینی برای تنفس راحت‌تر است. در برخی موارد، ایمپلنت‌های سیلیکونی مورد استفاده قرار گرفته یا غضروف در پل بینی پیوند زده می‌شود تا بینی باریک‌تر به نظر برسد.

مراقبت‌های پس از عمل استفاده از کمپرس یخ و بالا نگه داشتن سر در حالی که با زاویه حدود ۴۵ درجه دراز کشیده‌اید برای کاهش تورم. این کار را می‌توان با قرار دادن یک بالش زیر سر یا زیر رختخواب انجام داد تا سر بالاتر از بدن قرار گیرد. برای دوش گرفتن تا یک روز پس از انجام عمل صبر کنید. در هنگام شامپو و صابون زدن به بدن احتیاط بیشتری داشته باشید. از ضربه زدن به بینی، انجام ورزش‌های سنگین و فشار بر بینی تا چند هفته پس از انجام عمل خودداری کنید. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا پایان مراحل بهبودی خودداری کنید زیرا ممکن است باعث ایجاد پیگمانتاسیون (یا همان پیسی) دائمی شود. در هنگام عینک زدن باید احتیاط بیشتری کنید. آنها را با یک نوار به پیشانی بسته یا یک فوم روی بینی و در زیر عینک قرار دهید.

مطالب مشابه

?>