• چهار شنبه , 29 می 2019
آثار نامطلوب آلودگی هوا بر پوست

آثار نامطلوب آلودگی هوا بر پوست

از نظر متخصصان پوست و مو آثار نامطلوب آلودگی هوا بر پوست از جمله ترکیبات مضر هوای آلوده می‌تواند هم تاثیر مستقیم روی پوست و هم از طریق جذب پوستی مخاطی، تأثیرات منفی بر ارگان‌های داخلی داشته باشد.

شایع‌ترین عوارض حاد و زودگذر آلودگی هوا، خشکی و کهیر و اگزمای دست و صورت است.

تغییر رنگ پوست، ایجاد زخم‌های سطحی در پوست، قرمزی و خارش و تورم پلک و پوست اطراف چشم و ترک لب از دیگر عوارض آلودگی هوا هستند.

آلودگی هوا در طولانی مدت ممکن است سبب سرطان‌های پوستی در میانسالی شود

بروز چین و چروک، پیری زودرس، تیرگی اطراف چشم، زخم‌های مزمن در کشاله ران و زیربغل نیز از تأثیرات آلودگی هوا در دراز مدت است.

در مواقع تشدید آلودگی هوا، دستکش و لباس نخی سبک به رنگ روشن بر تن شود و صورت را با ضد آفتاب مناسب محافظت کرد. همچنین برای جلوگیری از جذب آلاینده‌ها از طریق سیستم تنفسی لازم است بینی و دهان خود را با ماسک بپوشانید.

مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها مانند ویتامین ‌C ، A و روی اثرات سوء آلاینده‌ها را بر روی اعضای بدن کاهش می‌دهند.

مطالب مشابه

۴ دیدگاه

 1. نسیم
  مرداد ۱۰, ۱۳۹۵ در ۳:۴۸ ق.ظ - پاسخ

  تاتیر آلودگی هوا بر پوست چیست؟

  • admin
   مرداد ۱۰, ۱۳۹۵ در ۳:۴۹ ق.ظ - پاسخ

   شایع‌ترین عوارض حاد و زودگذر آلودگی هوا، خشکی و کهیر و اگزمای دست و صورت است.تغییر رنگ پوست، ایجاد زخم‌های سطحی در پوست، قرمزی و خارش و تورم پلک و پوست اطراف چشم و ترک لب از دیگر عوارض آلودگی هوا هستند.

 2. نسیم
  مرداد ۱۰, ۱۳۹۵ در ۳:۵۰ ق.ظ - پاسخ

  در روزهای آلوده برای کمتر کردن تاثیر آلودگی بر پوست چه کارهایی باید کرد؟

  • admin
   مرداد ۱۰, ۱۳۹۵ در ۳:۵۲ ق.ظ - پاسخ

   در مواقع تشدید آلودگی هوا، دستکش و لباس نخی سبک به رنگ روشن بر تن شود و صورت را با ضد آفتاب مناسب محافظت کرد. همچنین برای جلوگیری از جذب آلاینده‌ها از طریق سیستم تنفسی لازم است بینی و دهان خود را با ماسک بپوشانید.مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها مانند ویتامین ‌C ، A و روی اثرات سوء آلاینده‌ها را بر روی اعضای بدن کاهش می‌دهند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

?>
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: